KNIŽNÍ NOVINKY A AKCE

 
 

Nakladatelství Ostrov vydal další sborník Kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara

PÁTÝ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ (kolektiv autorů)

 
 

 

Nakladatelství Ostrov vydalo v pořadí pátý sborník Kruhu přátel odkazu J. Foglara. Je zaměřen především na 100 let existence předního skautského oddílu Dvojka, který i pod názvem Hoši od Bobří řeky proslul hlavně za mnohaletého vedení Jaroslavem Foglarem – Jestřábem. O těchto aktivitách svědčí více než 200(!) dokumentárních fotografií, seřazených podle okruhu činnosti (např. oblíbená místa výprav, Velikonoční robinsonády, veřejné akce, klubovny, tábory aj.). Opět je v obsahu také řada nových, případně méně známých nebo nově doplněných informací o životě a díle spisovatele a rovněž různé informace týkající se současného „foglarovského světa“.

Z OBSAHU: Poselství Staré Dvojky / Dobrodružství s Jestřábem / Bílá místa v kronikách / Dan odešel ke Zlaté generaci / Ještě Roy a jeho Bobři / Šípeke – velký sponzor / Neznámé číslo Mladého hlasatele! / Tajemný malíř Salač / Rébus Poděbrad vyřešen / Záhada prvního rukopisu / Objev obálky Zdeňka Buriana / Učil jsem se od Foglara / Poslední dopis S. Hrnčířovi / Komiks RŠ nalézají Šimka

 

Na poslední straně je veřejnosti neznámá veselá parafráze kresleného seriálu „RŠ nalézají Šimka“, kterou přední český karikaturista a satirik Josef Kobra Kučera nakreslil herci a spisovateli Miloslavu Šimkovi, velkému ctiteli J. Foglara.
Sborník vydaný v menším zájmovém nákladu (ISBN 978-80-86289-79-3) je tištěn celobarevně na kvalitním křídovém papíru, formát A4, 64 stran, brož., 199 Kč vč. DPH. (V interní distribuci jen 149 Kč.) Sborník č. 3 ve společné zásilce s č. 5 pouze v ceně 100 Kč za každý výtisk - viz hlavní nabídka.

 

Pokračování »

Objednat

 

 
 

Další novinky – tisky a publikace