VÝBĚROVÉ NABÍDKY – rychlá navigace

 
 
 

    CELKOVÁ NABÍDKA KNIŽNÍ PRODUKCE NAKLADATELSTVÍ

 
 

 

Obchodní podmínky a pravidla prodeje:

Nakladatelství Ostrov již zásilky na dobírku NEZASÍLÁ!
Pokud jsou v nabídce, knihy z naší produkce si můžete objednat na dobírku u velkoobchodní distribuce KOSMAS na www.kosmas.cz

 

 
 

 

Druhé významně doplněné vydání ceněné knihy Jiřího Zachariáše o legendárním Jaroslavu Foglarovi.

Vydáno v malém nákladu, vytištěno celobarevně na křídovém papíru, pevná knižní vazba, 416 str.

 

 NOVINKA STOLETÝ HOCH OD BOBŘÍ ŘEKY nové, významně doplněné vydání
Nakladatelství Ostrov uvedlo v polovině května 2020 na trh nové, významně doplněné vydání ceněné knihy Jiřího Zachariáše Stoletý hoch od Bobří řeky o legendárním skautu, spisovateli a redaktoru Jaroslavu Foglarovi, které je dosud nejhlubším a nejrozsáhlejším zpracováním daného tématu (416 stran). Původně mělo dílo v roce 2019 v nákladu tisíc výtisků vydat nakl. Albatros, ale z tohoto projektu nakonec sešlo (již ohlášená cena 499 Kč). Nehledě na letošní obchodní rizika spojená s koronavirovou pandemií stanovilo Nakladatelství Ostrov cenu pro kamenná knihkupectví na pouhých 297 Kč (náklad osm set výtisků), neboť mu spolu s autorem nejde o zisk, ale o cenovou dostupnost knihy zejména aktivistům v dětských a mládežnických organizacích.

Svazek přináší řadu nových unikátních nebo opomíjených faktů ze života, díla a metod spisovatele včetně nově objevených neznámých či dosud nezařazených souvislostí. Výhodou autora (zakladatele již více než 50 let aktivního pražského skautského oddílu Pětka, signatáře Charty 77 a spoluzakladatele původně samizdatového časopisu ČIN) mimo jiné je, že s J. Foglarem dlouhodobě úzce spolupracoval při vedení jeho oddílu „Hoši od Bobří řeky“ a že díky tomu mohl čerpat z jeho osobních zápisníků i deníkových záznamů. Dílo doprovázejí desítky pozoruhodných dokumentů, kreseb a fotografií, včetně nově získaných snímků Foglarových utajovaných ženských lásek... Rozsáhlejší badatelské počiny jsou nově uvedeny jako nejednou značně obsáhlé odkazové poznámky. Vydání zakončuje zřejmě dosud nejrozsáhlejší orientační chronologický přehled Foglarova života a některých souvisejících událostí.

Dílo je k zakoupení výhodně se slevou skautům za 250 Kč ve skautské prodejně JUNshop, Haškova 7, Praha 7 – Letná (včetně možnosti výhodného doručení na adresu objednatele přes webové stránky obchod@junshop.cz), dále prostřednictvím Sdružení přátel J. Foglara za 250 Kč, za stejnou cenu od 25. 5. 2020 u obětavého Luboše Trkovského (restaurace Balarama, Orlická 9, Praha 3 - v ulici, kde sídlí Všeobecná zdravotní pojišťovna), nebo přes webové stránky knižního velkoobchodu Kosmas a v plné ceně také v některých knihkupectvích.
Nakladatelství Ostrov knihy nerozesílá.
Pevná knižní vazba, 416 stran na křídovém papíru, formát včetně desek 17 cm x 24,5 cm, cena v knihkupectvích 297 Kč vč. DPH. ISBN 978-80-86289-87-8.

 

 
       
 

 

Vydáno v malém zájmovém nákladu, vytištěno celobarevně na křídovém papíru, formát A4, 32 str. brož.

 

 NOVINKA Kolektiv autorů: SEDMÝ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ
Nejen u příležitosti 80. výročí vzniku slavného komiksu Rychlé šípy, ale také v ozvěně státního vyznamenání, které in memoriam obdržel spisovatel Jaroslav Foglar, vydalo Nakladatelství Ostrov nový sborník Kruhu přátel odkazu J. Foglara. Sborník se jako předchozí snaží zachytit některé nově objevené či interpretované poznatky ze života a díla proslulého spisovatele a skautského vůdce, a rovněž různé informace týkající se současného „foglarovského světa“.


Z obsahu: Jestřáb konečně na Hrad! / Muzeum J. Foglara otevřeno / Rok s Rychlými šípy / Záhada Modrého života / Jestřáb ve Hvězdě paní a dívek / Jizvy Mnichova na tváři Dvojky / Evangelium podle J. Foglara / S Jindrou a Červenáčkem ve Sluneční zátoce / Jestřábovo tajemství / Pravda nejen o spisech tajné policie / Vontovo pozdní odpoledne / Kdo skutečně vedl Foglarovy kluby?

 

Formát A4, celobarevný tisk na křídovém papíru, 32 stran. ISBN 978–80–86289–83–0


CENA pro stálé odběratele a prostřednictvím foglarovců 100 Kč (rovněž tradičně na setkání foglarovců ve Sluneční zátoce!). Cena pro veřejnou síť 149 Kč.
Od 25. 5. 2020 doprodejní SLEVA pro všechny druhy prodejů na 79 Kč. Žádejte u knihkupců na celém území ČR. (Všichni mohou sborník objednat prostřednictvím velkoobchodních distribučních firem – Kosmas, Pemic.)

Na dobírku objednávejte u distribuční firmy KOSMAS, která má výhodu snížené sazby poštovného! www.kosmas.cz
  Nakladatelství Ostrov již zásilky na dobírku nezajišťuje!

 

 
       
 

 

Vydáno v malém zájmovém nákladu, vytištěno celobarevně na křídovém papíru, formát A4, 32 str. brož.

 

 Kolektiv autorů: ŠESTÝ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ
U příležitosti 110. výročí narození proslulého spisovatele Jaroslava Foglara, rovněž předního spolutvůrce české zážitkové pedagogiky a skautského vůdce, vydalo Nakladatelství Ostrov nový sborník Kruhu přátel odkazu J. Foglara. Opět mj. obsahuje řadu nových, případně méně známých nebo nově doplněných informací o životě a díle spisovatele a rovněž různé informace týkající se současného „foglarovského světa“.


Z obsahu: Tajemství Modrého života / Ježek v kleci v Brně! / Foglar v hodnocení české vědy / Zdeněk Burian a Jaroslav Foglar / Kreslí dr. Jan Fischer / Správný kluk, Dvojka a kluby / Cesta za Modrým světlem / Život s Bratrstvem Kočičí pracky? / Příběh Jestřábovy kresby

(Na poslední straně je veřejnosti neznámá úvodní strana komiksu Ostrov Uctívačů ginga, kterou svého času nakreslil Marko Čermák podle scénáře Svatopluka Hrnčíře, autora stejnojmenné knihy.)

 

Formát A4, celobarevný tisk na křídovém papíru, 32 stran. ISBN 978–80–86289–82–3


CENA pro stálé odběratele a prostřednictvím foglarovců 100 Kč (rovněž tradičně na setkání foglarovců ve Sluneční zátoce!). Cena pro veřejnou síť 149 Kč.
Od 25. 5. 2020 doprodejní SLEVA pro všechny druhy prodejů na 79 Kč. Žádejte u knihkupců na celém území ČR. (Všichni mohou sborník objednat prostřednictvím velkoobchodních distribučních firem – Kosmas, Pemic.)


Na dobírku objednávejte u distribuční firmy KOSMAS, která má výhodu snížené sazby poštovného! www.kosmas.cz
  Nakladatelství Ostrov již zásilky na dobírku nezajišťuje!

 

 
       
 

 

Vydáno v malém zájmovém nákladu, vytištěno celobarevně na křídovém papíru, formát A4, 64 str. brož.

 

 Kolektiv autorů: PÁTÝ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ
Pátý sborník Kruhu přátel odkazu J. Foglara. Je zaměřen především na 100 let existence předního skautského oddílu Dvojka, který i pod názvem Hoši od Bobří řeky proslul hlavně za mnohaletého vedení Jaroslavem Foglarem – Jestřábem. O těchto aktivitách svědčí více než 200(!) dokumentárních fotografií, seřazených podle okruhu činnosti (např. oblíbená místa výprav, Velikonoční robinsonády, veřejné akce, klubovny, tábory aj.). Opět je v obsahu také řada nových, případně méně známých nebo nově doplněných informací o životě a díle spisovatele a rovněž různé informace týkající se současného „foglarovského světa“.


Z OBSAHU: Poselství Staré Dvojky / Dobrodružství s Jestřábem / Bílá místa v kronikách / Dan odešel ke Zlaté generaci / Ještě Roy a jeho Bobři / Šípeke – velký sponzor / Neznámé číslo Mladého hlasatele! / Tajemný malíř Salač / Rébus Poděbrad vyřešen / Záhada prvního rukopisu / Objev obálky Zdeňka Buriana / Učil jsem se od Foglara / Poslední dopis S. Hrnčířovi / Komiks RŠ nalézají Šimka

Na poslední straně je veřejnosti neznámá veselá parafráze kresleného seriálu „RŠ nalézají Šimka“, kterou přední český karikaturista a satirik Josef Kobra Kučera nakreslil herci a spisovateli Miloslavu Šimkovi, velkému ctiteli J. Foglara.
 

CENA pro stálé přímé odběratele prostřednictvím zavedených přátelských kontaktů (např. Luboš Trkovský, restaurace Balarama, Orlická 9, Praha 2, dále Jan Machálek – Brno, Ivan Jung – Ostrava) je 149 Kč, ve veřejné distribuční síti 199

 

Na dobírku objednávejte u distribuční firmy KOSMAS, která má výhodu snížené sazby poštovného! www.kosmas.cz  Nakladatelství Ostrov již zásilky na dobírku nezajišťuje!

 

 
       
 

 

Vydáno v malém zájmovém číslovaném nákladu

 

 ROZEBRÁNO NEZNÁMÉ ČÍSLO MLADÉHO HLASATELE – 39. číslo VI. ročníku Mladého hlasatele

Informace pro badatele a sběratele
V roce 1941 nacistické okupační úřady náhle zakázaly vydávání dětského týdeníku Mladý hlasatel. Dochovaly se pouze neúplné kartáčové obtahy připravovaného čísla 39.

Brněnským přátelům Janu Machálkovi a Mildovi Čeperovi se podařil výsostně obdivuhodný a výjimečný projekt: podle dochovaných neúplných obtahů zrekonstruovali téměř celé to nikdy nevydané poslední 39. číslo VI. ročníku Mladého hlasatele!! Výtisk nyní připravili v číslovaných kusech s doplněným, až dojemným příběhem jeho vzniku jako unikátní artefakt pro badatele a sběratele. Díky vstřícnému pochopení vedení Nakladatelství Olympia, s.r.o., má toto číslo i původně zamýšlené pokračování příběhu Rychlých šípů!

 

Lze ho v ceně 100 Kč získat prostřednictvím zavedených přátelských kontaktů (např. Luboš Trkovský, restaurace Balarama, Orlická 9, Praha 2, dále Jan Machálek – Brno, Ivan Jung – Ostrava), případně pouze s objednávkou sborníků nezávislých foglarovců u nakladatelství Ostrov, které tímto vychází foglarovcům vstříc.
 

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA Jana Hrabětová: PODĚBRADY – MĚSTO MÉHO SRDCE / III. díl
(Obrázky z kulturních dějin)
Třetí díl reprezentativně vypravené celobarevné knihy nabízí ve dvanácti tematických částech nahlédnutí do kulturních dějin Poděbrad, jednoho z nejkrásnějších měst České republiky. Autorka mapuje lidské osídlení od nejstarších dob do druhé poloviny 20. století, nevynechává ovšem ani historii spojenou s blízkostí začátků českého státu, poté s králem Jiřím, v nové době se světově známými lázněmi vzniklými na pramenech léčivé minerální vody.
Dílo kromě čtivě podaných zajímavých a podrobných textových údajů obsahuje na 500 často unikátních a veřejnosti neznámých obrazových materiálů týkajících se postupného vývoje i nedávné minulosti. Čtenáři se na více než 300 stranách setkají mj. s příběhy předních českých panovníků, ale také vědců, umělců a obdivuhodných lidí mnoha profesí, jejichž osudy jsou s Poděbrady nějakým způsobem navždy spojeny.
Kniha se může stát vhodným dárkem pro mnoho soukromých, veřejných i podnikatelských příležitostí.
Váz., přebal, formát A4, 490 Kč. OD NÁS NA DOBÍRKU POUZE 290 Kč vč. poštovného a balného.
 

Objednat

 
       

 

 NABÍDKA UKONČENA František Dostál: ŽIVOT NA PSÍ KNÍŽKU
Fotografická publikace
Přední český a také ve světě velmi uznávaný fotograf František Dostál nám jako své další bójky pro harmonii dnů předkládá výběr psích fotografií. Sbíral je celý život tak, jak se v něm prolínal psí život fenek, čoklů, rafanů, podvraťáků, vořechů, mazlíčků, mopsíků, dog, chrtů a vlčáků a kdovíjakých ještě kamarádů. František Dostál nám svoje fotografie předkládá proto, abychom si v nich našli člověka. Pes totiž patří k člověku odedávna. Spolu procházejí dějinami a spolu se naučili žít. Umějí spolu lovit, ale zvláště v dnešní době i spolu rozmazlovat. Soužití psa a člověka je životem na psí knížku. Nikdy se sice spolu neoženili, ale také si naprosto nedovedou představit život bez sebe.
František Dostál se stal čestným členem mnoha fotoklubů – v Argentině, Brazílii, Jugoslávii, Německu, Polsku, Velké Británii (The Royal Photographic Society), získal hodně čestných titulů a více než stovku cen. Nikdy však i přes nabídky nenastoupil na profesionální dráhu. Je zařazen v Photographers Encyclopaedia International 1839 to the present.
Kniha vychází s anglickým překladem doprovodných textů. Vydalo Nakladatelství Ostrov. Pevná vazba s přebalem, tisk na křídovém papíru, 176 stran, doporučená prodejní cena 299 Kč vč. DPH.

Objednat

 
       
 

 

Vydáno v malém zájmovém nákladu, vytištěno celobarevně na křídovém papíru, formát A4, 48 str. (44 + 4 str. vyjímatelná příloha), brož.

 

 

 ROZEBRÁNO Kolektiv autorů: ČTVRTÝ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ
Čtvrtý sborník je obsahově ovlivněn zejména 105. výročím narození Jaroslava Foglara a dr. Jana Fischera a 100. výročím vzniku českého skautingu. Opět má v nabídce řadu nových, případně méně známých nebo nově doplněných informací o životě a díle spisovatele a také různé informace týkající se současného „Foglarovského světa“.
Z OBSAHU: Stopy J. Foglara ve století českého skautingu / Kreslíř Fischer a nejen Čigoligo / Neznámá foglarovka? / Jestřáb a Lenka aneb Detektivka plná lásek / Objev zvaný Rozruch / Rychlé šípy u Kobesů / Sokol z Olympie a Jestřáb / Zrušit tabu Foglar? / Tajemství polského úspěchu / Překvapení ve foglarovkách / Bohumír Čermák / Unikátní nález k unikátní knize / Další poklad z archivu! / Roy Powers a jeho družina Bobrů / UPROSTŘED VYJÍMATELNÁ PŘÍLOHA SE ČTYŘMI ÚVODNÍMI PŘÍBĚHY RŠ, které v roce 1947 nově nakreslil dr. Jan Fischer a které nejsou zařazeny ve velké knize příběhů RŠ (Olympia) / Na poslední straně ukázka nového kresleného seriálu TAJEMSTVÍ VELKÉHO VONTA, který začíná vznikat podle stejnojmenné knihy J. Foglara. Scénář píše Jiří Macek, kreslí Marko Čermák.
 

CENA pro „stálé odběratele“ prostřednictvím zavedených přátelských kontaktů (např. Luboš Trkovský, restaurace Balarama, Orlická 9, Praha 2) je 120 Kč, ve veřejné distribuční síti 149 Kč. Nakladatelství Ostrov posílá výtisk na dobírku za 240 Kč vč. DPH (www.ostrov-knihy.cz), poštovní adresa: Nakladatelství Ostrov, Papírenská 5, 160 00 Praha 6. Každý další výtisk společně v zásilce jen 120 Kč. Sborníky č. 1, 2 a 3 ve společné zásilce s číslem 4 á 100 Kč. Sborníky by měly být s bibliofilským vydáním knihy POD VLAJKOU DEVADESÁTKY a s novými sběratelskými kartičkami (Ostrov) také v nabídce v polovině června na setkání Foglarovců ve Sluneční zátoce u Ledče nad Sázavou. (LuTr)

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Kolektiv autorů: TŘETÍ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ
Nakladatelství Ostrov vydalo již tradičně k blížícímu se výročí narození Jaroslava Foglara třetí sborník Kruhu přátel odkazu J. Foglara. Tradičně nabízí řadu nových, případně méně známých nebo nově doplněných informací o životě a díle spisovatele.

Z obsahu: Tajemství Pumíka, Pycínka a Cabýnka / Příběhy z titulních stránek / Franky z Yukonu a čestný odznak RŠ / Neblahé poselství družiny Lišek / Objev – Bratrstvo Modrého trojúhelníku! / Mýtus zvaný Stínadla / Poděbrady, Dvojka a Jestřáb / Úžasné setkání s Kulišáky / Zápas o Náš oddíl.

 

Sborník vydaný v malém zájmovém nákladu (ISBN 978-80-86289-73-1) je tištěn celobarevně na kvalitním křídovém papíru, má formát A4, 48 stran, brož., cena pro „stálé odběratele“ prostřednictvím zavedených přátelských kontaktů (např. Luboš Trkovský, restaurace Balarama, Orlická 9, Praha 2) je 120 Kč, ve veřejné distribuční síti 149 Kč. Nakladatelství Ostrov posílá výtisk na dobírku za 220 Kč, každý další výtisk společně v zásilce jen 120 Kč. Při společné objednávce se sborníkem č. 5 je cena za sborník č. 3 pouze 100 Kč za každý výtisk (viz údaje u sborníku č. 5).

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Doc. PhDr. František Hanzlík, CSc.: BEZ MILOSTI A SLITOVÁNÍ

   (nový titul nakladatelství Ostrov - expedice 14. dubna 2011)

   B. Reicin – fanatik rudého teroru
Historiku doc. PhDr. Františku Hanzlíkovi, CSc. se podařilo to, o čem mnozí badatelé sní. V průběhu dlouholetého studia archivních pramenů postupně objevil unikátní dokumenty komunistického režimu v Československu. Na jejich základě se v širším záběru doby věnuje tajemným a fámami opředeným životním osudům a činnostem Bedřicha Reicina, jednoho z hlavních aktérů komunistického převratu v únoru 1948 a skrytě jedné z nejmocnějších osob v poválečné ČSR. V letech 1945–1948 stál v čele nechvalně známé tajné služby, obávaného obranného zpravodajství, vojenské kontrarozvědky úzce spolupracující se stejně neblahou tajnou Státní bezpečností. V únoru 1951 byl náhle zatčen. Vlastní soudruzi ho nesoudili za skutečné zločiny (justiční vraždy, mučení, loupeže, provokace aj.), ale v roce 1952 byl odsouzen a popraven ve vykonstruovaném politickém procesu s „protistátním spikleneckým centrem“ Rudolfa Slánského. Obsah knihy dokumentuje Reicinův rudý fanatismus už od jeho působení v předmnichovské republice, přes souvislosti odjezdu do Sovětského svazu se svolením gestapa, aktivity s cílem získat co největší vliv v čs. vojenských jednotkách v SSSR za 2. světové války. Přináší dosud neznámá a nezveřejněná fakta nejen z jeho života, ale i ze zákulisí boje o moc v Československu, o systematickém zneužívání tajných služeb komunistickou stranou v tomto boji do února a nemilosrdně po únoru 1948. Ani při pozdějších „rehabilitacích“ nemělo vedení KSČ zájem na zveřejnění pravdy... Mnoho dokumentů a fotografií. Váz., 352 stran. Doprodej v antikvární kvalitě, SLEVA,
samostatná dobírka JEN 200 Kč, při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov POUZE 99 .

Objednat

 
       
 

 

 

 MUDr. Věra Dolejšová, MUDr. Jana Wankatová: PRVNÍ POMOC V NEKONVENČNÍ MEDICÍNĚ

   NOVÉ DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ

   Jak si pomoci sám v naléhavých případech / Zdravotnické minimum / Cestovní

   lékárnička nekonvenčních prostředků

   OBJEDNÁVEJTE U KNIŽNÍ DISTRIBUCE „KOSMAS“ www.kosmas.cz

 

Každý z nás se již někdy v životě setkal se situací, kdy bylo jemu nebo jeho blízkému náhle špatně, nastaly mu zdravotní komplikace, a kvalifikovaný lékař nebyl k dispozici, např. o víkendech nebo o dovolené. Každý z nás se v této situaci ptal: „A co mám teď udělat ? Shánět lékaře, jet do nemocnice? Když nic neudělám, ohrozím tím zdraví a nebo dokonce život? Mohu nějak pomoci?“ Člověk je ve stresu a jen obtížně hledá možnosti, jak věc řešit…

Autorky se rozhodly pokusit se systematicky projít nejčastějšími akutními stavy a podívat se, jaké jsou možnosti diagnostiky a léčby klasickými i nekonvenčními prostředky. Do příručky zařadily ty metody nekonvenční medicíny, které samy dlouhodobě používají a mají s nimi dobré zkušenosti, a to zejména AKUPUNKTURU, kterou laik může použít jako AKUPRESURNÍ TECHNIKU, a dále HOMEOPATII. V některých případech doporučují i další možnosti léčby, jako jsou byliny, úprava stravy, Bachova květová terapie apod. V novém doplněném vydání přidaly autorky ze své praxe léčbu dalších častějších potíží, především druhů bolestí břicha, ekzémů a oparů.

Tato praktická, obrazově bohatě doplněná příručka by měla pomoci každému, aby byl schopen i ve stresové situaci správně zareagovat a účinně pomoci, případně získat čas, než dostane kvalifikovanou péči odborníků. Odborníkům nabízí různé zkušenosti, které je mohou inspirovat v léčebné praxi.

Brož., formát A5, mnoho fotografií, 199 Kč.

 
       

 

 NABÍDKA UKONČENA František Dostál: LETNÍ LIDÉ
Fotografická publikace
František Dostál (1938) patří mezi nejznámější české (československé) fotografy. Až téměř do svého důchodu pracoval jako konstruktér obráběcích strojů. Nikdy nenastoupil na dráhu profesionálního fotografa, i když v českém a zahraničním tisku publikoval tisícovky snímků. Z mnoha tuzemských i zahraničních výstav si odnesl desítky významných ocenění (je zařazen i v prestižním slovníku Photographers Encyclopaedia International 1839 to the present). Vyrůstal v ulicích pražské čtvrti Vršovice mezi lidmi, co měli vždycky blízko k toulkám ulicemi, ale i přírodou. Na březích milované řeky Sázavy, kde se před změnou politického klimatu v roce 1989 cítil vždy svobodný, vznikl jeho rozsáhlý soubor fotografií s názvem LETNÍ LIDÉ. Fotografie plné pravdy a syrovosti čas posunul do roviny silné sociologické výpovědi. Ani jejich častý humorný a satirický nadhled nepostrádá laskavé porozumění. České průvodní texty jsou přeloženy do angličtiny. Vázaná kniha, 21x24 cm, křídový papír, 299 Kč. Samostatná dobírka v celkové ceně 300 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webové strany cena výtisku POUZE 190 Kč.

Objednat

 
       

 

 NABÍDKA UKONČENA František Dostál: PRAHA VE SPOLEČNÉ PÉČI OBYVATEL
Obrazová publikace s úvodním textem Bohumila Hrabala
František Dostál (1938) patří už řadu let mezi nejvýznamnější jména československé a české fotografie, ačkoli nikdy nebyl fotografem profesionálním. Jeho dominantním tématem je Praha a její život, svou tvorbu představil na desítkách výstav doma i v zahraničí, na nichž získal desítky cen. Nyní připravil výběr černobílých vesměs satiricky a humorně pojatých fotografií z pražských ulic, pořízených v průběhu několika desetiletí. Knihu otvírá čtenářům neznámé úvodní slovo spisovatele BOHUMILA HRABALA (jde o původní Hrabalův text k původnímu projektu této knihy, kterou bývalý totalitní režim nedovolil vydat...). Všechny průvodní texty jsou přeloženy do angličtiny.
Obrazová publikace na silném křídovém papíru, šitá pevná vazba v tvrdých deskách, 168 stran, čtvercový formát 21x21 cm. Při samostatné dobírce celková cena dobírky 290 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 150 Kč.

 

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA Alois Volkman: NÁMLUVY AESKULAPOVY
2. doplněné vydání tří sbírek známého básníka (Malá vizita, Tlak mé krve, Bez receptů) přináší úplné znění básní, které kdysi komunistická cenzura nedovolila v původním tvaru publikovat (cenzurovaná místa jsou označena, čtenáři mají proto jedinečnou možnost vnímat, co a v jakém kontextu za "normalizace" vadilo). Kresby na obálce a frontispisu Jiří Anderle.
Volkmanova poezie je tematicky i svým étosem a niterným humanismem úzce spojena s jeho celoživotní lékařskou praxí. Racionální duch básníkův tíhne k paradoxu, aforističnosti, sarkasmu a civilnímu výrazu. Nechybí mu břitká kritičnost ani smysl pro humor. Jeho osobitá poezie hoří křesťanským zaujetím, je přesvědčivá, hutná i naléhavá. Nejde o žádnou hru slov, ale o inspiraci vlastním prožitkem. Básníkovo svědecké poznání s citovým zaujetím vyúsťuje v závažné zamyšlení nad problémy člověka i lidstva, ve výzvu k morální odpovědnosti lidského jedince před společností i sebou samým. Tvorby MUDr. A. Volkmana si vážil rovněž Jaroslav Seifert, jehož byl přítelem i osobním lékařem.
Brož., formát 12 x 21 cm, 184 stran, 99 Kč. Samostatná dobírka 170 Kč. Při zaslání s jinou knihou, jejíž cena je od 170 Kč výše, účtujeme titul Námluvy Aeskulapovy cenou výtisku POUZE 49 Kč! (Viz nahoře obchodní podmínky a pravidla prodeje.)

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Pavel Vančata: Letec po hvězdách
(Válečný deník Jana Gellnera, legendy RAF a RCAF)
Ke čtenářům se ve světové premiéře(!) dostává unikátní válečný deník letce Jana Gellnera, zachycující období let 1940–1941, kdy působil nejprve jako výjimečně nadaný instruktor astronavigace a pak bojově létal jako respektovaný navigátor u 311. čs. bombardovací perutě RAF. Legendu z něj učinilo již jeho vedoucí postavení mezi navigátory kanadského královského letectva RCAF na počátku války a poté i v RAF, mimo jiné ve spojení s úspěšným útokem na německý křižník Prinz Eugen v roce 1941. Deník doplňuje podrobný životopis vycházející z dokumentů v českých, britských a kanadských archivech a proložený vzpomínkami pamětníků. V širším záběru tedy kniha zachycuje celý životní příběh Jana Gellnera, před 2. světovou válkou brněnského právníka a horolezce, za války navigátora a pilota kanadského královského letectva RCAF, bojujícího i v řadách britského RAF, v poválečných letech důstojníka RCAF a nakonec kanadského novináře a uznávaného vojenského komentátora. Publikaci ilustruje více než 170 dobových fotografií a dokumentů tištěných na křídovém papíru, z nichž většina je zveřejněna poprvé. Váz. 240 str. + 80 str. fotopřílohy, formát B5 - 17x24 cm.

Při samostatné dobírce SLEVA, celková cena dobírky 270 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 149 KČ.

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Kolektiv autorů: DRUHÝ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ
V obsahu je řada nových, dosud neznámých nebo pozoruhodně doplněných objevů ze života a díla J. Foglara. Publikace mj. připomíná životní jubilea obou kreslířů Rychlých šípů, přičemž k připomínce dr. Jana Fischera je na obálce otištěna také nově objevená, dosud neznámá kresba Rychlých šípů z roku 1950!
Z OBSAHU: Věrnost a vděk, Jestřábovy rytířské ctnosti / Dr. Jan Fischer zůstal s námi / Jestřáb – třetí syn manželů Kalivodových / Jak to vlastně bylo s "ježkem v kleci"? / Klub zvídavých dětí / Čokoláda z Hlasatele jako unikát / Milý pane faráři! / Drtivý útok ze syndikátu / Překvapení s bobříky a spol.

 

Nakladatelství Ostrov připravilo publikaci ve spolupráci s Kruhem přátel odkazu J. Foglara v malém nákladu. Brož., formát A4, 32 stran tištěných tentokrát ČTYŘBAREVNĚ na silnějším křídovém papíru (cena 99 Kč). Samostatná dobírka 200 Kč, s prvním sborníkem dobírka celkem 300 Kč.
Druhý i první sborník si můžete rovněž osobně zakoupit
u p. L. Trkovského, restaurace Balarama, Orlická 9, Praha 3 (docela blízko budovy Všeobecné zdravotní pojišťovny).

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Kolektiv autorů: PRVNÍ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ
(Sborník připravili autoři seskupení v KRUHU PŘÁTEL ODKAZU J. FOGLARA)

Publikaci vydali k 10. výročí skonu J. Foglara a k pokračujícímu 70. výročí vzniku seriálu Rychlé šípy. Mimo jiné představují neznámý příběh RŠ, nově nakreslený Marko Čermákem podle Foglarova pracovního scénáře objeveného v jeho archivní pozůstalosti v Památníku národního písemnictví. Dále se zabývají řadou neznámých témat ze života a díla J. Foglara i některými současnými problémy „foglarovského světa“.

Ukázky témat: Neznámé povídky J. F., Oprava rodného listu RŠ, Foglarovské inspirace, Fischer + Foglar + Pan Bacil, Kluby po zániku Vpředu, Záhada Vzletu, Záblesk ve tmě roku 1956, Pracky Bratrstva kočičí aneb Druhá největší mystifikace, neznámý dr. Fischer ve vzpomínce hudebníka Mirka Hoffmanna...

 

Brož., formát A4, tisk na křídovém papíru, 99 Kč (dobírka plus poštovné a obal, celkem 200 Kč).

 

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Hanuš Salz: LA AVIADORA – MŮJ SEN
(Neobyčejný životní příběh první české pilotky)
Dodnes málo známá, ale nesporně pozoruhodná životní cesta Boženy Laglerové vedla ve zvláštním napětí mezi uměním divadelní pěvkyně a nadšené letkyně. Pilotní průkaz získala již v roce 1911 jako první Češka a jako třináctá žena na světě! Její české prvenství umocňuje fakt, že další pilotku jsme měli až po sedmnácti letech. Její pilotní kariéru v Evropě i v zámoří včetně USA provázela řada velmi dramatických událostí, poznamenaných i haváriemi. Mimo jiné pomohla k proslulosti lehkého jednoplošníku Grade, který je předchůdcem dnešních ultralehkých letounů. Po návratu do vlasti dál žila a působila v Praze (především na Vinohradech, ve Vršovicích a Dejvicích). B. Laglerové se dostalo velkého uznání mnoha leteckých odborníků v době, kdy se svébytné postavení žen teprve začínalo těžce prosazovat. Navždy jí náleží místo mezi předními průkopníky českého letectví. Knihu doprovází rozsáhlá fotopříloha na křídovém papíru s mnoha unikátními fotografiemi a dokumenty.

Váz., formát A5, 249 Kč. SLEVA, při samostatném zaslání na dobírku cena jen 190 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 49 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO František Fajtl: Z Donína do oblak
(Vzpomínky válečného letce od dětství k odboji)
Když generál F. Fajtl v roce 2004 přebíral na Pražském hradu Řád bílého lva, zaplněný Vladislavský sál za potlesku povstal. To se zde stává ojediněle. Jeho jméno se stalo symbolem vztahu veřejnosti k našim letcům bojujícím za druhé světové války zahraničí proti nepříteli. Nové doplněné vydání sugestivních a neokázale upřímných vzpomínek F. Fajtla znovu svědčí o mimořádné hloubce jeho lidství a skromnosti. Tisk na kříd. papíru, mnoho fotografií z celého autorova života.

Vázaná publikace v tuhých deskách. Cena 249 Kč. Při samostatné dobírce celková cena dobírky 250 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 139 Kč.

Objednat

 
 

 

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Josef Havel: Nikdy se nevzdávat
Životní příběh generála v. v. Zdeňka Škarvady je svědectvím o neokázalém hrdinství československého pilota, který za druhé světové války létal u 310. čs. stíhací perutě RAF. S reálnou dramatičností i tragičností je také vylíčena „polská anabáze“ našich letců před a po vypuknutí války až po internaci v Sovětském svazu. Přesto dál chtěli bojovat a po dlouhém přesunu do Anglie konečně začali v RAF létat proti nepříteli. Ve vzduchu i na zemi jim v nejrůznějších podobách šla v patách smrt. Z. Škarvada byl při jedné z bojových akcí přinucen z poškozeného letounu seskočit padákem do moře a dostal se do německého zajetí. Prošel útrpně mnoha zajateckými lágry a ke konci války přežil i nepředstavitelně hrůzný pochod smrti. Po roce 1948 byl mezi těmi, kterým se komunistická diktatura odvděčila vyhozením z armády a občanským útiskem. Nikdy se však nevzdal a dál vitálně odolával osudu.

Váz., množství map a unikátních fotografií. Cena 287 Kč, při samostatné dobírce ANTIKVÁRNÍ SLEVA, celková cena dobírky 250 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 149 Kč.

Objednat

 
 

 

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Filip Jánský: Vzpomínky nebeského jezdce
Nové doplněné vydání neobyčejně sugestivních vzpomínek válečného letce, později autora proslulé knihy Nebeští jezdci, podle níž byl natočen stejnojmenný proslulý film. Mezi našimi letci v řadách RAF za války byl palubní střelec Richard Husmann jedním z největších průšvihářů, byl však zároveň vůbec nejmladším z letců a patřil mezi nejodvážnější. Do armády dobrovolně vstoupil jako sedmnáctiletý, musel si přidat roky, aby ho přijali. Měl podivuhodně vyvinutý smysl předtuchy, takže nejednou pak neuposlechl rozkaz a s příslušným bombardovacím letounem neodletěl. Takový stroj vždy havaroval… Spolubojovníci ho měli rádi nejen pro jeho odvahu, ale i za projevované kamarádství, čestnost a hrdost. Sám dokonce nejednou létal na bojové operace proti všem předpisům „načerno“, navíc, říkal tomu „moje soukromá válka“. Na konci války letecky bojoval na východní frontě, kde utrpěl své druhé těžké zranění. Zůstal neobyčejně skromný a jen málokdo věděl, že se i v jiných svých literárních dílech skrývá za pseudonym Filip Jánský.

Váz., fotopříloha, 249 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 125 Kč!

Objednat

 
 

 

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO František Fajtl: "Sestřelen"
Dotisk doplněného vydání první z mnoha proslulých knih generála Františka Fajtla, předního válečného stíhacího pilota, známého autora literatury faktu a leteckých memoárů. V tomto díle líčí svůj vlastní dramatický příběh, kdy se mu při bojích nad Francií podařilo přistát s těžce poškozeným spitfirem a za velkých strastí, pronásledován německou okupační mocí, postupně projít až do Španělska. Tam byl zatčen, internován v koncentračním táboře, ale nakonec se mu podařilo vrátit do Anglie a znovu bojově létat. Kniha vyšla v nové literární úpravě a je doplněna obohacenou fotografickou přílohou tištěnou na křídovém papíru.

Váz., 249 Kč. Samostatná dobírka 250 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 125 Kč!

Objednat

 
 

 

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO František Fajtl: Generál nebe (Životní příběh čs. stíhacího esa Františka Peřiny)
Dotisk úspěšného doplněného vydání životního příběhu generála Peřiny, jednoho z nejúspěšnějších československých válečných stíhačů, a jeho manželky Anny. F. Peřina byl znám už před válkou jako mladý úspěšný pilot, který vlastnil i mezinárodní vavříny. Jeho dramatický osud začal útěkem z okupované vlasti. Bojově se proslavil ve Francii a poté v jednotkách britské RAF. Jeho manželka byla Němci v protektorátu uvězněna za odbojovou činnost a odsouzena k smrti. Zachránila se jen náhodou. Kniha vypráví také o útěku manželů Peřinových z Československa po roce 1948 a jejich náročném i pestrém životě v emigraci. Bohatá fotografická příloha tištěná na křídovém papíru. Váz., formát A5, 224 stran, cena 249 Kč.

Při samostatném zaslání dobírka 250 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel účtujeme tento titul POUZE 99 Kč.

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Zdeněk Míka: Zábava a slavnosti staré Prahy
Autor této pozoruhodné, celobarevné, reprezentativně a dárkově vypravené knihy, historik PhDr. Zdeněk Míka, zve čtenáře na unikátní výpravu do minulosti, aby je v širokém a znalostně hlubokém záběru seznámil se zábavami a slavnostmi našich předků v Praze. Jde o období od konce 18. do začátku 20. století, kdy se Praha významně proměňovala a kdy Pražané začali svůj volný čas více využívat k různým druhům zábavy. Dílo obsahuje přes 600 výtvarných ukázek – grafik, obrazů, plakátů, fotografií atd. Dílo bylo inspirováno úspěšnou výstavou dr. Z. Míky „Jak se Praha bavila“, uspořádanou v roce 2005 v Muzeu hlavního města Prahy. Při zaslání na dobírku se neúčtuje poštovné ani balné. Vázaná kniha s přebalem, formát A4, celobarevný tisk na křídovém papíru, 352 stran, 890 Kč. Při zaslání od nás na dobírku uplatňujeme velkoobchodní SLEVU a knihu posíláme
POUZE ZA 490 Kč!

Objednat

 
 

 

 

 

 

 NABÍDKA UKONČENA Alois Volkman: TERČE-TO

Básnická sbírka autora, proslulého objevnou, moudrou i vtipnou poetikou, mistrně využívá náročnou formu terceta, trojverší. V pěti oddílech sbírky (Pravda nenávist plodí, Počítat s druhým, Paradoxy stárnoucího muže, Na hladině druhé mízy, Přírodní, Múza) evokuje básník nejednou s až aforistickou schopností své vidění současného světa, v mnohém pochybné politické i mezilidské vztahové reality a podobně i paradoxy stárnutí, kde s humorným nadhledem dokáže nastavit zrcadlo i sám sobě. Navíc tak činí s darem překvapivé pointy, která často přivede čtenáře od zamyšlení k úsměvu a pobavení. Sbírka je proto vhodná i jako dárek pro různé osobní příležitosti.
Brož., formát 18 x 10,5 cm (atypický – na šířku), 152 stran, 79 Kč. (Při samostatném zaslání na dobírku 189 Kč, při zaslání s jinou knihou dle uvedených pravidel POUZE 49 Kč!)

Objednat

 
 

 

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Zdeněk Patrick: Silnější než Däniken
Jeden ze svazků mimořádně úspěšného cyklu, v němž každý svazek je tematicky zcela samostatný. Kniha se mj. věnuje problematice komunikování s časem, kdy se ukazuje, že svět proroctví, věšteb a předpovědí má svou reálnou „třináctou komnatu“, která zasvěceným může vydávat svá nejskrytější tajemství. Jde také o „řeč slov a čísel“, o podivuhodné způsoby šifrování a dešifrování staré již tisíce let. Mezi názorně uváděné ukázky patří Kniha knih – BIBLE, z níž a z KABALY podle autorových zjištění čerpal i slavný NOSTRADAM. Výklad a dešifrace mnohých Mistrových věšteb tvoří jednu z hlavních tematických os díla. Ne náhodou se autor rovněž opírá o své hluboké matematické a fyzikální vzdělání. Provází nás mj. po nejrůznějších záhadách na Zemi a se zdůvodněním podporuje leckteré názory Ericha von DÄNIKENA. Ne náhodou můžete při čtení cítit mrazení v zádech, neboť pocítíte blízkost odpovědí na základní otázky lidské existence.
Doprodej, brož., 119 Kč. Samostatná dobírka 170 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 49 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Jana Hrabětová: Poděbrady – město mého srdce , II. díl

(Z alba minulých časů)
Dárkově vypravená kniha v úpravě jako I. díl přináší deset tematických kapitol o historii proslulého města krále Jiřího včetně světově známých lázní. Dílo obsahuje na 700 často unikátních a veřejnosti neznámých obrazových materiálů týkajících se nejstarších dob, postupného vývoje i současnosti.

 

Váz. 450 Kč. SLEVA, samostatná dobírka 340 Kč. Při zaslání s jinou knihou účtujeme POUZE 200 Kč.

 

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Petr Vácha – Jiří Stegbauer: Poděbrady – město mého srdce

 

Reprezentativně vypravená celobarevná kniha přináší kromě zasvěceného úvodu o historii Poděbrad na dvě stě padesát unikátních pohlednic dokládajících vývoj města od konce 19. století do poloviny minulého století. Texty přeloženy do angličtiny. Autoři zvou na výpravy do míst, jejichž stará podoba je často překvapením a objevem. Čtenáři uvidí staré části města i z letecké perspektivy. Nahlédnou, jak žily generace před námi, spatří zaniklé i výrazně změněné budovy, parky, interiéry… Kniha je rovněž vhodným dárkem pro mnoho soukromých, veřejných i podnikatelských příležitostí.

 

Váz. 249 Kč. Samostatná dobírka 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel

POUZE 100 Kč!

Objednat

 
 

 

 

 

 

 NABÍDKA UKONČENA František Dostál: Fotograf žije dvakrát
Sugestivní vzpomínky předního českého fotografa Františka Dostála jsou ohlédnutím za minulostí i osobitě kritickým pohledem na společenský vývoj včetně naší současnosti. Autor je mj. poctěn zařazením do prestižního světového slovníku (Photographers Encyclopaedia International 1839 to the present) a nositelem mnoha našich i zahraničních ocenění. Knihu tištěnou na kvalitním křídovém papíru doprovází množství nejen Dostálových fotografií, ale i karikatury našich předních kreslířů.

1. vydání, váz. Při samostatné dobírce SLEVA, celková cena dobírky 270 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 149 Kč.

Objednat

 
       

 

 ROZEBRÁNO Jiří Polák: Když králem byl swing
Krásné vyprávění nejen o slavném dirigentu a skladateli swingové éry Jaroslavu Malinovi, který jako první dal šanci i Karlu Gottovi a který v knize podobně jako další hvězdy českého swingu vzpomíná (Arnošt Kavka, Inka Zemánková, Standa Procházka, Rudolf Cortés aj.). Bohaté fotografické přílohy s mnoha unikátními snímky na křídovém papíru.

 

Váz., 199 Kč, samostatná dobírka 200 Kč, při zaslání s jinou knihou POUZE 90 Kč.

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Václav Kubec: Kde olivy dozrávají…
Znovu a znovu vychází najevo, že předváleční českoslovenští letci patřili k nejlepším na světě. Dokazuje to i příběh Jana Feráka, který se shodou náhod stal pilotem vládní republikánské armády ve španělské občanské válce a brzy vynikl jako letecké eso. Jeho vynikající zkušenosti však již později nemohly být využity, neboť v roce 1942 tragicky zahynul na cestě lodí do čs. jednotek RAF v Anglii. Sugestivní dramatická výpověď, kterou podle Ferákova osobního vyprávění skvěle napsal autor této knihy, náleží nejen v české literatuře faktu k výjimečným dílům o daném tématu.

Knihu doplňuje fotopříloha. Váz., 198 Kč. Při samostatné dobírce celková cena dobírky 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 49 Kč.

Objednat

 
   

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Karel Richter: Apokalypsa v Karpatech (Boje na Dukle bez cenzury a legend)
Dotisk úspěšného titulu. Tzv. karpatsko-dukelskou operaci mnozí účastníci označovali za zbytečná lidská jatka. V bojové sestavě sovětských vojsk se této operace zúčastnily i jednotky šestnáctitisícového 1. čs. armádního sboru v SSSR, které v průběhu urputných bojů vstoupily 6. října 1944 Dukelským průsmykem na území vlasti. Autor v průsečíku svědectví desítek pamětníků i nových poznatků z dříve utajovaných dokumentů ukazuje nejen obětavost a neokázalé hrdinství bojovníků včetně našich letců unikátně operujících během Slovenského národního povstání pod velením Fr. Fajtla v týlu nepřítele a poté i v řadách partyzánů, ale odhaluje i bezohledné zákulisí diplomacie, rozporuplného velení, skrytý i zjevný boj komunistů o příští moc v osvobozené vlasti… Na dílo volně navazuje titul Dobývání domova -Osvobození Československa bez cenzury a legend.

Váz., fotopříloha, 277 Kč. Samostatná dobírka celkem 280 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle uvedených pravidel POUZE 150 Kč!

Objednat

 
   

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Karel Richter: Dobývání domova I. (Osvobození bez cenzury a legend)
Dílo volně navazuje na knihu „Apokalypsa v Karpatech“. Autor sleduje nejen prudké boje na území Československa – osvobozované vlasti, ale i neúprosné diplomatické tahy o mocenský vliv včetně otřesného zneužívání partyzánského hnutí.

Váz., dokumentární fotopřílohy, 249 Kč. SLEVA. V antikvárním doprodeji nabízíme několik posledních výtisků. Samostatná dobírka 200 Kč. Při zaslání s další jinou knihou dle uvedených pravidel účtujeme POUZE 90 Kč.
 

Objednat

 
   

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Karel Richter: Dobývání domova II.

(Osvobození Československa bez cenzury a legend)
Dokončení tématu o osvobozování Československa ve světle pravdivých dokumentárních poznatků ukazuje mimo jiné vliv moskevského vedení našich komunistů, kteří pod taktovkou Stalinových pokynů vytvářeli podmínky pro poválečné uchopení moci a nastolení „diktatury proletariátu“. Kniha se stejně jako předchozí svazky čte doslova jedním dechem.
SLEVA. Samostatná dobírka 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov POUZE 90 Kč.

 

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Roman Cílek: Muž, jehož řemeslem byl zločin (Z historie nacistické špionáže)
Autor ztvárňuje formou literatury faktu případy a příběhy poutající se k nacistickým tajným službám od jejich vzniku přes rozpoutání 2. světové války až po speciální akce za války.

 

Váz., fotopříloha, 249 Kč. Doprodej v antikvární kvalitě. SLEVA. Při samostatné dobírce, celková cena dobírky 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 99 Kč.

 

 

Objednat

 
   

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Roman Cílek: Úder šílených katů
Kati proti katům – i tak by bylo možné nazvat tuto knihu o mocenském střetu v Německu, kdy Hitler nastoupil bezohlednou cestu k diktatuře. Autor s využitím rovněž nově získaných pramenů sleduje formou literatury faktu oficiální politiku i často téměř neznámé zákulisní intriky hlavních aktérů. Vše směřuje k „noci dlouhých nožů“ – překvapivému krvavému úderu SS proti špičkám SA. Tehdy Německo již zcela ovládla spirála nacistických zločinů…

Váz., fotopříloha, 249 Kč. SLEVA, při samostatném zaslání celá dobírka jen 190 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel účtujeme tento titul POUZE 49 Kč!

Objednat

 
   

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Antonín Benčík – Karel Richter: Vražda jménem republiky
(Tragický osud generála Heliodora Píky)
Zpřístupnění nejutajovanějších komunistických archivů umožnilo autorům doplnit údaje o pozadí politické vraždy jednoho z nejčestnějších československých vlastenců, diplomatů a vojenských odborníků. Hluboký záběr autorů nás formou literatury faktu sugestivně zavádí do zákulisí diplomacie, zpravodajských her i politických intrik.

Váz., fotopříloha, cena 249 Kč. Při samostatné dobírce SLEVA, celková cena dobírky 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 99 Kč.

 

 

Objednat

 
   

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Jan Rail – Vít Formánek: Žít na věky
(Osudy příslušníků čs. letectva padlých 1939–1945)
Českoslovenští letci napsali za druhé světové války jednu z nejčestnějších kapitol naší historie. Za národní svobodu bojovali v zahraničí, zejména v jednotkách britské RAF. Statistiky uvádějí jejich počet kolem dvou a půl tisíce mužů, z nichž na pět set padlo… Jan Rail, hlavní autor této jedinečné knihy, jim v opravdové chlapské úctě napsal: „Věnováno padlým Čechoslovákům s přáním, aby jejich jména žila na věky.“ Věřme, že ani ve „společné Evropě“ příští generace nezapomenou a že tato publikace nezůstane jen posledním pomníkem konkrétních tváří a obětavě tragických osudů. Kniha je tištěna na kvalitním křídovém papíru a doplněna mnoha fotografiemi.

Váz., 397 Kč. Prodej posledních výtisků stažených z obchodní sítě, antikvární SLEVA, CELÁ DOBÍRKA JEN 290 Kč, s jinou knihou dle uvedených pravidel cena POUZE 190 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Antonín Benčík: Utajovaná pravda o Alexandru Dubčekovi
Život a aktivní vzdor A. Dubčeka po roce 1968, kdy byl s rodinou pronásledován, špiclován, ponižován, a také zákulisní okolnosti a další zamlčovaná fakta spojená s vývojem po listopadu 1989. Kniha získala Cenu Miroslava Ivanova za původní autorské dílo literatury faktu. Fotografická příloha.

Posíláme se slevou za 150 Kč včetně poštovného a balného. SLEVA, při samostatném zaslání cena celé dobírky jen 190 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 69 Kč!

 

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA Jiří Polák: Za císaře, za vlast
Tuto jedinečnou a ve světě tematicky stěží srovnatelnou celobarevnou knihu je možné stručně charakterizovat jako spojení unikátních dobových pohlednic s originálně soustředěnými informacemi o rakousko-uherské armádě před a v I. světové válce. A protože mnohá z těchto fakt patří nejen v Čechách k historicky opomíjeným, došlo k ojediněle působivé výpovědi, která potěší a obohatí nejen zájemce o historii.

Váz., 249 Kč. Prodej posledních výtisků stažených z obchodní sítě, antikvární SLEVA, při samostatném zaslání cena celé dobírky jen 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 79 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Ema Chromčáková: „Klíč k milostné komnatě“
Neobyčejně jímavá historická novela přináší romantický příběh posledního Rožmberka a jeho výjimečně hlubokého i vášnivého vztahu s jeho životní láskou, půvabnou dívkou Janou.

Krásné ilustrace ak. mal. O. Čemuse. Brož., 97 Kč. Při samostatné dobírce celková cena dobírky 150 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky cena výtisku POUZE 29 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Romana Riba-Rollingerová: „Láska na uzdě a jiné kotrmelce“
Půvabné a výjimečné dílo je určeno všem generacím, neboť autorka zachytila zejména to, co všechny současné generace spojuje – společné prvky dětství. Až intimně otevřené výpovědi dospívající dívky nechybí hluboký cit ani skvělý humor, jedná se o filmové podobě této knihy!
Váz., 157 Kč. Při samostatné dobírce celková cena dobírky 170 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky cena výtisku POUZE 49 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Jiří Polák, Rudolf Vítek: "Vlnobití"
Humoristickou novelu z naší nedávné minulosti napsali autoři inspirováni zážitky R. Vítka, někdejšího dlouholetého plavčíka. Do příběhu zakomponovali mnoho skutečných veselých historek, které pobaví i rozesmějí nejen přátele vodního živlu. Knihu doplňuje řada kreseb a kreslených vtipů předního českého karikaturisty NEPRAKTY.
Brož., 187 Kč. SLEVA: při samostatné dobírce celková cena dobírky jen 180 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky cena výtisku POUZE 39 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA Markéta Kocmanová – Zuzana Pokorná: EuroEnglish
(Angličtina Evropské unie)
Příručka EuroEnglish představuje problematiku EU prostřednictvím jazyka, který Unie používá. Každá z deseti kapitol podává ucelený přehled slovní zásoby užívané v té či oné oblasti spadající do agendy EU. Přínosem je především množství frazeologických spojení a kontextualizovaných výrazů. Velmi vítané budou otázky ověřující porozumění textu a praktická cvičení. Příručka bude vhodnou pomůckou nejen pro podnikatele, ale i pro úředníky, učitele, studenty a všechny, kteří přijdou do styku s problematikou Evropské unie.

Brož., 187 Kč. SLEVA, při samostatném zaslání na dobírku cena vč. poštovného, obalu a balného jen 180 Kč. Každý další společně objednaný výtisk tohoto titulu POUZE 49 Kč, při odběru od pěti výtisků včetně = další slevy! Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 49  za výtisk!

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA Milan Brychta, Petr Větrovský: Ráj, který Kolumbus nedobyl
(Aljaškou nejen za medvědy a zlatokopy)
Druhé zajímavé i zábavné čtení o putování dvojice doktorů, tentokrát po přírodním ráji Aljašky a západní Kanady (první kniha na cesty a pro cesty „Kam dál, doktore?“ vyšla v roce 2004 a líčí výpravy po Národních parcích USA, dobírka 200 Kč). Dílo není tradičním cestopisem ani cestovním průvodcem, přesto může zaujmout všechny, kteří mají rádi cestování a humor. Mnoho cenných osobních zkušeností a rad. 

Brož., celobarevný tisk na křídovém papíru, doplněno mnoha fotografiemi, 249 Kč. Prodej posledních výtisků vrácených z obchodní sítě, antikvární doprodej, SLEVA, cena samostatné dobírky jen 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 99 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA Milan Brychta, Petr Větrovský: Dobré ráno, Ameriko!
S dvojicí cestovatelů se můžete znovu vydat na severoamerický kontinent (kniha volně navazuje na úspěšné tituly Kam dál, doktore? a Ráj, který Kolumbus nedobyl). Tentokrát jsou cílem Skalisté hory. Podzimní kanadské a letní americké putování vám poodhalí krásy a skrytá tajemství tohoto horského masivu. Celobarevná kniha s desítkami fotografií, tisk na křídovém papíru, přináší mnoho cenných osobních zkušeností, které tradiční publikace neobsahují, doplněno mnoha fotografiemi.

Cena 249 Kč. Samostatná dobírka 250 Kč. Při zaslání s další jinou knihou dle uvedených pravidel účtujeme POUZE 125 Kč.

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA Miroslav Hoffmann: Totem boha srandy
Hudebník, skladatel a zpěvák, známý především ze skupiny GREENHORNS-ZELENÁČI, napsal své vzpomínky především jako výáběr veselých příběhů: z mládí, z vojny u tankového praporu za Čepičky, ze své UNIKÁTNÍ SPOLUPRÁCE S KRESLÍŘEM RYCHLÝCH ŠÍPŮ DR. JANEM FISCHEREM, z divadla Semafor (kde 2 roky zpíval), ze zákulisí vrcholového sportu (mistr republiky v odbíjené 1962), ale převážně ze zmíněné populární skupiny Zelenáči, ve které účinkuje už plných 35 let. Z té doby popisuje i spoustu legračních dobrodružství s dlouhodobými i příležitostnými spolupracovníky Zelenáčů, jako jsou Jiří Wimmer, Jarda Štercl, Petr Novotný, Ivan Mládek, Miroslav Donutil a další populární osobnosti. Skutečné příběhy ze života ve své knize citlivě proložil ukázkami „Z kroniky Zelenáčů“, což jsou převážně divácky nejúspěšnější humorné povídky a básničky, kterými autor na jevištích pravidelně prokládal muzicírování skupiny. Celá kniha je bohatě doplněna anekdotickými kolážemi, karikaturami a dosud nezveřejněnými fotografiemi Zelenáčů. Nechybí ani ukázky z bohaté sbírky autorových textů k písničkám. Své dílo charakterizuje sám autor v doslovu: „Snažil jsem se vše psát s nadhledem a s pokusem ukázat, že každou životní situaci lze řešit s humorem a vědomím, že všechno zlé je k něčemu dobré a naopak, že všechno dobré stejně jednou blbě skončí. A mezi řádky lze vyčíst, co všechno, ale hlavně kdo všechno tak trochu formoval můj život a dal mu ten pravý smysl. Ale ať už je smysl lidského života jakýkoli, sranda by v něm neměla chybět.“
Tuto knihu vydalo nakladatelství Pragoline a nabízíme ji díky mimořádné spolupráci s uvedeným nakladatelstvím. Váz., 256 stran, fotografie a kresby, cena 249 Kč, SLEVA, celá dobírka pouze 200 Kč. Při zaslání s další jinou knihou dle uvedených pravidel účtujeme POUZE 80 Kč.

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Tomáš Studenovský – Josef Bláha: Slovník českých autorů knih pro chlapce

(a nejen pro ně). Tento slovník obsahuje unikátní, ve své většině dosud nepublikované údaje o českých autorech píšících četbu určenou zejména pro chlapce. Jde o nejúplnější soubor literatury daného typu, který u nás kdy vyšel. Je vynikající pomůckou pro ty, kdo potřebují orientaci ve vytyčené oblasti. Ocení jej například nejen specializovaní sběratelé, knihovníci, kulturní a jiné instituce, ale všichni, kteří budou chtít získat odpovídající informace nebo náležitou inspiraci v tematických žánrech. Hesla doprovázejí fotografie.

Váz., 249 Kč. SLEVA, při samostatném zaslání cena celé dobírky jen 190 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 49 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Sborník: Jestřábe, díky
Vážné i humorné vzpomínky na legendárního Jaroslava Foglara od několika generačních vln těch, kteří prošli jeho oddílem „Hoši od Bobří řeky“, a také od řady spisovatelových přátel (např. zpěvák P. Bobek, astronom J. Grygar, herec M. Šimek); doplněno fotografiemi a ilustracemi.

Váz., 159 Kč. SLEVA, prodej posledních výtisků stažených z obchodní sítě, při samostatném zaslání celá dobírka jen 190 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 49 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Jiří Zachariáš: Stoletý hoch od Bobří řeky
(Dobrodružství života a metod J. Foglara – legendy dětské zájmové činnosti)
Kniha je zatím nejhlubším a nejrozsáhlejším zpracováním daného tématu. Přináší mnoho nových unikátních nebo opomíjených faktů ze života, díla a metod spisovatele včetně neznámých či dosud nezařazených souvislostí. Autor s J. Foglarem dlouhodobě úzce spolupracoval při vedení jeho proslulého oddílu „Hoši od Bobří řeky“ a díky tomu mohl čerpat z jeho osobních zápisníků i deníkových záznamů. Dílo doprovází řada pozoruhodných dokumentů, fotografií a kreseb. Kniha byla vydána ke 100. výročí narození spisovatele Jaroslava Foglara. Tisk na křídovém papíru, šitá pevná vazba. Cena 450 Kč. Při zaslání na dobírku se neúčtuje poštovné a balné, na každý společně zaslaný druhý až pátý výtisk se uplatňuje sleva 100 Kč, další slevy při větším odběru.

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Ivan Makásek: Kluci z Dakoty (Příběhy z období ilegálního skautingu 1957-1968)
Kniha je zabydlena skauty, trampy, woodcraftery, foglarovci a dalšími, kterým učarovala příroda, smysl pro přátelství a čestnost, vůle žít ve svobodné demokratické zemi. Vzpomínkové svědectví vypráví autor v sugestivních příbězích plných romantiky, krásných i pravdivě tvrdých osudů lidí od táborových ohňů. Dílo mapuje významnou část dosud podrobněji nezpracovaného období ilegálního skautingu a woodcraftu v naší zemi, nevyhýbá se ani konfliktům a palčivým otázkám.

Knihu doprovází mnoho fotografií a kreseb, tisk na křídovém papíru. Kartonová, pevná šitá vazba s laminovaným celobarevným potiskem, 368 stran, cena 297 Kč. Prodej posledních výtisků vrácených z obchodní sítě, antikvární SLEVA, cena samostatné dobírky jen 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle uvedených obchodních podmínek účtujeme POUZE 99 !

 

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Jaroslav Foglar: Zápisník 13 bobříků
Po více než patnáctileté přestávce byl v nové textové i výtvarné úpravě vydán proslulý zápisník spojený s Hochy od Bobří řeky, lovy 13 bobříků, ušlechtilým Modrým životem, mnoha radami a návody nejen k táboření a pobytu v přírodě. Na zadní straně je nyní otištěn nově objevený, dosud neznámý příběh Rychlých šípů! Ilustrace J. Foglar a M. Čermák. Brož., 10 x 14,5 cm, 49 Kč. Vzhledem k nízké ceně publikace jsme nuceni při samostatné dobírce účtovat poštovné a obal, samostatná dobírka v bublinkové obálce celkem 170 Kč. Při zaslání s jiným svazkem v pevném speciálním ochranném obalu dle našich obchodních podmínek poštovné neúčtujeme. Za každý další společně zaslaný výtisk Zápisníku nebo při zaslání s jinou knihou účtujeme POUZE 39 Kč. Při objednávce od 10 výtisků poskytujeme DALŠÍ SLEVY až do výše 40 % základní ceny výtisku!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Jiří Raba: Jaroslav Foglar v hádankách a vzpomínkách
Přesto, že legendární spisovatel Jaroslav Foglar vyvíjel bohaté veřejné aktivity, své soukromí si velmi chránil. Ačkoli svým literárním dílem i desítkami let vedení oddílu Hoši od Bobří řeky přispěl ke vzniku hlubokých přátelství v několika generacích chlapců i děvčat, sám paradoxně až do seniorského věku na skutečné životní přátelství štěstí neměl. Autor nám nabízí mozaiku jedinečných vzpomínek na slavného spisovatele a představuje nám ho tak, jak ho nikdo neznal. Knihu doprovází mnoha druhy hádanek a křížovek, které jsou s tématem většinou spojeny.

Brož., 200 stran, ilustrace, fotografie, 149 Kč. Při samostatném zaslání na dobírku cena vč. poštovného, obalu a balného 180 Kč. SLEVA: za každý další společně zaslaný výtisk této knihy nebo při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel SLEVA, POUZE 49 Kč. Další slevy dle počtu výtisků!

Objednat

 
       
 

 

 Netradiční katalog pražské výstavy „Po stopách Rychlých šípů“,

vydaný v roce 1997 u příležitosti 90. narozenin J. Foglara a nedožitých devadesátin kreslíře RŠ dr. Jana Fischera. Nyní již sběratelsky velmi ceněná publikace. Formát A4, celkem 40 stran, z toho obálka a prostřední čtyřstrana tisk čtyřbarevně na kříd. papíru, 32 vnitřních stran dvoubarevný tisk na béžovém papíru, mnoho článků, fotografií a kreseb, grafická úprava ve stejném pojetí jako současné sborníky nezávislých foglarovců. Doprodej posledních výtisků. Samostatná dobírka 200 . Při zaslání s jinou knihou dle uvedených pravidel účtujeme POUZE 90 Kč.

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO RYCHLÉ ŠÍPY a jejich 65 úžasných dobrodružství

(Výběr z nejlepších příběhů, vydáno k výstavě „Po stopách Rychlých šípů“, 1997).

Dnes již sběratelsky velmi vyhledávaná publikace malého formátu A5. Doprodej posledních výtisků v antikvární kvalitě. Tištěno celobarevně na křídovém papíru. Samostatná dobírka 250 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel 100 Kč.

Objednat

 
       

 

 NABÍDKA UKONČENA Robert Kraft: NOBODY

Jde o 9 proslulých napínavých detektivních příběhů z cyklu „Nobody", které spojují klasickou detektivku s dobrodružstvími hlavního hrdiny v různých částech světa. Každý sešitový svazek v barevné obálce je ilustrován a nese samostatný příběh: Tajemný muž (Piráti Žlutého draka), Pán pouště (Ďáblova studna), Dračí jezero (Záhada zlaté mumie), Indian Bill (Loupeže na Mississippi, v tomto svazku je navíc samostatná vyjímatelná příloha KRESLÍ FISCHER – PÍŠE FOGLAR, pojednávající o životě a díle prvního slavného kreslíře Rychlých šípů), Vyznavač ohně (Tajemství karty smrti), Záhada serailu (Přízrak v sultánově harému), Kaňon duchů (Za pokladem Inků), Ukradená Niagara (Honba za netvorem), Lovci diamantů (Beduín a zloděj očí). Devět sešitů, ilustrace Jiří Wowk, 159 Kč.

Antikvární doprodej, při samostatném zaslání cena celé dobírky jen 190 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 79 Kč!

PRÉMIE! K zásilce přidáváme jako prémii publikaci Friedrich Gerstäcker: PRO BARVU KŮŽE (s ilustracemi Zdeňka Buriana!) Svazek obsahuje tři povídky mistra dobrodružné literatury: Pro barvu kůže, U Hornova mysu, Pán chatrče. Navíc ve spojení s ilustracemi Zdeňka Buriana jde o další jedinečný čtenářský zážitek!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Vladimír Prokop: Ilustrátor Zdeněk Burian (Monografie a soupis díla)
Nakladatelství Ostrov v roce 1995 iniciovalo a významně přispělo k realizaci výstavy uskutečněné v Muzeu hlavního města Prahy k 90. výročí narození jednoho z nejznámějších českých malířů, Zdeňka Buriana (1905–1981). Byla to také nejrozsáhlejší výstava Mistrova díla od jeho skonu. Při této příležitosti nakladatelství Ostrov vydalo první zásadní monografii o životě a díle Z. Buriana, malíře, jehož nám záviděl svět. Brož. kniha je doplněna přílohou tištěnou na křídě a obsahující rovněž barevné reprodukce.
Antikvární doprodej, při samostatném zaslání cena celé dobírky 240 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 90 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Eva Hochmanová–Burianová: Zdeněk Burian – Pravěk a dobrodružství
Prodej posledních výtisků dnes i sběratelsky vyhledávaných vzpomínek dcery malíře Zdeňka Buriana, na jejichž vydání se podílely Agentura a nakl. Ostrov. Formát A4, čtyřbarevný tisk na kříd. papíru, mnoho dokumentárních fotografií a reprodukcí malířových děl. Samostatná dobírka 220 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle pravidel uvedených v záhlaví webových stran nakl. Ostrov JEN 90 Kč.

 

Objednat

 

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA PLAKÁTOVÁ REPRODUKCE

Ilustrace ZDEŇKA BURIANA ke knize JAROSLAVA FOGLARA „Hoši od Bobří řeky“. Formát A3. Vhodné mj. do kluboven, dětských pokojů i k úpravě na diplomy pro oddíly dětí a mládeže. Vzhledem k nárokům spojeným se zasíláním tohoto formátu posíláme na dobírku pouze od počtu 10 ks, á 9 Kč/ks. Při odběru od 20 ks cena 7 Kč/ks a další možné slevy při vyšším odběru. K dobírce se připočítává poštovné a balné ve výši 120 Kč.

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA PLAKÁTOVÁ REPRODUKCE

Ilustrace ZDEŇKA BURIANA „Svět dobrodružství“. Formát A3. Vhodné i k úpravě na diplomy pro oddíly dětí a mládeže. Vzhledem k nárokům spojeným se zasíláním tohoto formátu posíláme na dobírku pouze od počtu 10 ks, á 9 Kč/ks. Při odběru od 20 ks cena 8 Kč/ks, od 30 ks cena 7 Kč/ks a další možné slevy při vyšším odběru. K dobírce se připočítává poštovné a balné ve výši 120 Kč.

 

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA PLAKÁT výstavy PO STOPÁCH RŠ (1997)

Velký formát 60 x 84 cm! Vhodné i do kluboven, dětských pokojů, na chaty, chalupy apod. Antikvární doprodej sběratelsky velmi ceněného tisku, na němž je ve velkém zvětšení veselý příběh i s Bratrstvem kočičí pracky RYCHLÉ ŠÍPY NA KOLEČKOVÝCH BRUSLÍCH. Vzhledem k nárokům spojeným se zasíláním tohoto formátu posíláme na dobírku pouze od počtu 10 ks, á 15 Kč/ks. Při odběru od 20 ks cena 10 Kč/ks a další možné slevy při vyšším odběru. K dobírce se připočítává poštovné a balné ve výši 120 Kč.

Objednat

 
       

 

 NABÍDKA UKONČENA SAMOLEPKY s kresbami Zdeňka Buriana
Aršíky vždy s devíti samolepkami. Na první je zobrazen chlapec s koněm, na druhé lovec. Vhodné pro dětské organizace jako ceny do soutěží, pro oddíly, kluby apod. Aršík s devíti samolepkami JEN 5 Kč. Posíláme pouze od 10 aršíků výše, menší objednávky nepřijímáme. Při odběru od 20 aršíků SLEVA na 4 Kč/aršík. Při odběru 40 aršíků SLEVA 3,50 Kč/aršík. Při odběru nad 50 aršíků SLEVA 3 Kč/aršík. Vzhledem k nízkým cenám a slevám se k dobírce připočítává poštovné a balné ve výši 90 Kč.

Objednat

 
       
       
      KNIŽNÍ EDICE DÁLKY (knihy pro děti a mládež)  
       
 

 

Svazek č. 2

 ROZEBRÁNO Patrick Coachman: Dlouhý oheň smrti (Příběhy psané střelným prachem)
Hrdiny napínavých povídek jsou nejen lidé z různých historických dob, ale stejně tak pozoruhodné a neobvyklé zbraně, které většinou sloužily k překvapivé obraně proti zákeřným útočníkům. Ilustrace Alois Křesala.

Váz., 149 Kč. ANTIKVÁRNÍ DOPRODEJ. Při samostatné dobírce celková cena dobírky 170 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky cena výtisku POUZE 49 Kč!

Objednat

 
       
 

 

Svazek č. 4

 ROZEBRÁNO Svatopluk Hrnčíř: Poklad Uctívačů ginga (Tajemství neviditelného srubu)
Při pátrání po bývalých Vontech z doby Rychlých šípů zavedou stopy partu kluků nejen do tajemných Stínadel, ale i k dávnému tábořišti Uctívačů ginga. Vše vrcholí nálezem dávného pokladu Vontů. Na dílo volně navazuje kniha Maják Uctívačů ginga. Ilustrace Marko Čermák.

Váz., 149 Kč. Při samostatné dobírce celková cena dobírky 190 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky cena výtisku POUZE 79 Kč!

Objednat

 
       
 

 

Svazek č. 5

 ROZEBRÁNO Miloš Kosina: Hoši z Modré zátoky
Parta dobrých kamarádů si vydělá peníze na koupi staré lodi. Kluci si ji sami opraví a od té chvíle prožívají mnoho nečekaných dobrodružství, v nichž musí prokázat svou odvahu i samostatnost. Ilustrace Gustav Krum. Váz., 149 Kč. ANTIKVÁRNÍ DOPRODEJ. Při samostatné dobírce celková cena dobírky 190 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky cena výtisku POUZE 49 Kč!
 

Objednat

 
       
 

 

Svazek č. 6

 ROZEBRÁNO Otto Janka: Bernard od Šíleného koně
Podivuhodný příběh velkého přátelství je napsán podle skutečných osudů kamarádů z oddílu vodní Třináctky, založené dvěma z bývalých "Hochů od Bobří řeky" Jaroslava Foglara. Napínavý a často i veselý děj se odehrává v Čechách a později na dalekých tropických ostrovech, kam se hrdinové vydávají nalézt neobvyklý poklad. Ilustrace Jiří Petráček.

Váz., 158 Kč. ANTIKVÁRNÍ DOPRODEJ. Při samostatné dobírce celková cena dobírky 190 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky cena výtisku POUZE 49 Kč!

Objednat