VÁLEČNÁ, VOJENSKÁ A POLITICKÁ LITERATURA

 
 

Obchodní podmínky a pravidla prodeje:

Nakladatelství Ostrov již zásilky na dobírku NEZASÍLÁ!
Výjimečně můžeme vyřídit objednávku na základě návazné e-mailové dohody, přičemž platbu je vždy nutné uskutečnit předem podle vystavené faktury.
Pokud jsou v nabídce, knihy z naší produkce si můžete objednat na dobírku u velkoobchodní distribuce KOSMAS na www.kosmas.cz

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Doc. PhDr. František Hanzlík, CSc.:

    BEZ MILOSTI A SLITOVÁNÍ  (nový titul nakladatelství Ostrov - expedice 14. dubna 2011)

   B. Reicin – fanatik rudého teroru
Historiku doc. PhDr. Františku Hanzlíkovi, CSc. se podařilo to, o čem mnozí badatelé sní. V průběhu dlouholetého studia archivních pramenů postupně objevil unikátní dokumenty komunistického režimu v Československu. Na jejich základě se v širším záběru doby věnuje tajemným a fámami opředeným životním osudům a činnostem Bedřicha Reicina, jednoho z hlavních aktérů komunistického převratu v únoru 1948 a skrytě jedné z nejmocnějších osob v poválečné ČSR. V letech 1945–1948 stál v čele nechvalně známé tajné služby, obávaného obranného zpravodajství, vojenské kontrarozvědky úzce spolupracující se stejně neblahou tajnou Státní bezpečností. V únoru 1951 byl náhle zatčen. Vlastní soudruzi ho nesoudili za skutečné zločiny (justiční vraždy, mučení, loupeže, provokace aj.), ale v roce 1952 byl odsouzen a popraven ve vykonstruovaném politickém procesu s „protistátním spikleneckým centrem“ Rudolfa Slánského. Obsah knihy dokumentuje Reicinův rudý fanatismus už od jeho působení v předmnichovské republice, přes souvislosti odjezdu do Sovětského svazu se svolením gestapa, aktivity s cílem získat co největší vliv v čs. vojenských jednotkách v SSSR za 2. světové války. Přináší dosud neznámá a nezveřejněná fakta nejen z jeho života, ale i ze zákulisí boje o moc v Československu, o systematickém zneužívání tajných služeb komunistickou stranou v tomto boji do února a nemilosrdně po únoru 1948. Ani při pozdějších „rehabilitacích“ nemělo vedení KSČ zájem na zveřejnění pravdy... Mnoho dokumentů a fotografií. Váz., 352 stran. Doprodej v antikvární kvalitě, SLEVA,
samostatná dobírka JEN 200 Kč, při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov POUZE 99 .

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Pavel Vančata: Letec po hvězdách
(Válečný deník Jana Gellnera, legendy RAF a RCAF)
Ke čtenářům se ve světové premiéře(!) dostává unikátní válečný deník letce Jana Gellnera, zachycující období let 1940–1941, kdy působil nejprve jako výjimečně nadaný instruktor astronavigace a pak bojově létal jako respektovaný navigátor u 311. čs. bombardovací perutě RAF. Legendu z něj učinilo již jeho vedoucí postavení mezi navigátory kanadského královského letectva RCAF na počátku války a poté i v RAF, mimo jiné ve spojení s úspěšným útokem na německý křižník Prinz Eugen v roce 1941. Deník doplňuje podrobný životopis vycházející z dokumentů v českých, britských a kanadských archivech a proložený vzpomínkami pamětníků. V širším záběru tedy kniha zachycuje celý životní příběh Jana Gellnera, před 2. světovou válkou brněnského právníka a horolezce, za války navigátora a pilota kanadského královského letectva RCAF, bojujícího i v řadách britského RAF, v poválečných letech důstojníka RCAF a nakonec kanadského novináře a uznávaného vojenského komentátora. Publikaci ilustruje více než 170 dobových fotografií a dokumentů tištěných na křídovém papíru, z nichž většina je zveřejněna poprvé. Váz. 240 str. + 80 str. fotopřílohy, formát B5 - 17x24 cm.

Při samostatné dobírce SLEVA, celková cena dobírky 270 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 149 KČ.

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO František Fajtl: Z Donína do oblak
(Vzpomínky válečného letce od dětství k odboji)
Když generál F. Fajtl v roce 2004 přebíral na Pražském hradu Řád bílého lva, zaplněný Vladislavský sál za potlesku povstal. To se zde stává ojediněle. Jeho jméno se stalo symbolem vztahu veřejnosti k našim letcům bojujícím za druhé světové války zahraničí proti nepříteli. Nové doplněné vydání sugestivních a neokázale upřímných vzpomínek F. Fajtla znovu svědčí o mimořádné hloubce jeho lidství a skromnosti. Tisk na kříd. papíru, mnoho fotografií z celého autorova života.

Vázaná publikace v tuhých deskách. Cena 249 Kč. Při samostatné dobírce celková cena dobírky 250 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 139 Kč.

Objednat

 
 

 

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Josef Havel: Nikdy se nevzdávat
Životní příběh generála v. v. Zdeňka Škarvady je svědectvím o neokázalém hrdinství československého pilota, který za druhé světové války létal u 310. čs. stíhací perutě RAF. S reálnou dramatičností i tragičností je také vylíčena „polská anabáze“ našich letců před a po vypuknutí války až po internaci v Sovětském svazu. Přesto dál chtěli bojovat a po dlouhém přesunu do Anglie konečně začali v RAF létat proti nepříteli. Ve vzduchu i na zemi jim v nejrůznějších podobách šla v patách smrt. Z. Škarvada byl při jedné z bojových akcí přinucen z poškozeného letounu seskočit padákem do moře a dostal se do německého zajetí. Prošel útrpně mnoha zajateckými lágry a ke konci války přežil i nepředstavitelně hrůzný pochod smrti. Po roce 1948 byl mezi těmi, kterým se komunistická diktatura odvděčila vyhozením z armády a občanským útiskem. Nikdy se však nevzdal a dál vitálně odolával osudu.

Váz., množství map a unikátních fotografií. Cena 287 Kč, při samostatné dobírce ANTIKVÁRNÍ SLEVA, celková cena dobírky 250 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 149 Kč.

Objednat

 
 

 

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Filip Jánský: Vzpomínky nebeského jezdce
Nové doplněné vydání neobyčejně sugestivních vzpomínek válečného letce, později autora proslulé knihy Nebeští jezdci, podle níž byl natočen stejnojmenný proslulý film. Mezi našimi letci v řadách RAF za války byl palubní střelec Richard Husmann jedním z největších průšvihářů, byl však zároveň vůbec nejmladším z letců a patřil mezi nejodvážnější. Do armády dobrovolně vstoupil jako sedmnáctiletý, musel si přidat roky, aby ho přijali. Měl podivuhodně vyvinutý smysl předtuchy, takže nejednou pak neuposlechl rozkaz a s příslušným bombardovacím letounem neodletěl. Takový stroj vždy havaroval… Spolubojovníci ho měli rádi nejen pro jeho odvahu, ale i za projevované kamarádství, čestnost a hrdost. Sám dokonce nejednou létal na bojové operace proti všem předpisům „načerno“, navíc, říkal tomu „moje soukromá válka“. Na konci války letecky bojoval na východní frontě, kde utrpěl své druhé těžké zranění. Zůstal neobyčejně skromný a jen málokdo věděl, že se i v jiných svých literárních dílech skrývá za pseudonym Filip Jánský.

Váz., fotopříloha, 249 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 125 Kč!

Objednat

 
 

 

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO František Fajtl: "Sestřelen"
Dotisk doplněného vydání první z mnoha proslulých knih generála Františka Fajtla, předního válečného stíhacího pilota, známého autora literatury faktu a leteckých memoárů. V tomto díle líčí svůj vlastní dramatický příběh, kdy se mu při bojích nad Francií podařilo přistát s těžce poškozeným spitfirem a za velkých strastí, pronásledován německou okupační mocí, postupně projít až do Španělska. Tam byl zatčen, internován v koncentračním táboře, ale nakonec se mu podařilo vrátit do Anglie a znovu bojově létat. Kniha vyšla v nové literární úpravě a je doplněna obohacenou fotografickou přílohou tištěnou na křídovém papíru.

Váz., 249 Kč. Samostatná dobírka 250 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 125 Kč!

Objednat

 
 

 

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO František Fajtl: Generál nebe (Životní příběh čs. stíhacího esa Františka Peřiny)
Dotisk úspěšného doplněného vydání životního příběhu generála Peřiny, jednoho z nejúspěšnějších československých válečných stíhačů, a jeho manželky Anny. F. Peřina byl znám už před válkou jako mladý úspěšný pilot, který vlastnil i mezinárodní vavříny. Jeho dramatický osud začal útěkem z okupované vlasti. Bojově se proslavil ve Francii a poté v jednotkách britské RAF. Jeho manželka byla Němci v protektorátu uvězněna za odbojovou činnost a odsouzena k smrti. Zachránila se jen náhodou. Kniha vypráví také o útěku manželů Peřinových z Československa po roce 1948 a jejich náročném i pestrém životě v emigraci. Bohatá fotografická příloha tištěná na křídovém papíru. Váz., formát A5, 224 stran, cena 249 Kč.

Při samostatném zaslání dobírka 250 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel účtujeme tento titul POUZE 99 Kč.

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Václav Kubec: Kde olivy dozrávají…
Znovu a znovu vychází najevo, že předváleční českoslovenští letci patřili k nejlepším na světě. Dokazuje to i příběh Jana Feráka, který se shodou náhod stal pilotem vládní republikánské armády ve španělské občanské válce a brzy vynikl jako letecké eso. Jeho vynikající zkušenosti však již později nemohly být využity, neboť v roce 1942 tragicky zahynul na cestě lodí do čs. jednotek RAF v Anglii. Sugestivní dramatická výpověď, kterou podle Ferákova osobního vyprávění skvěle napsal autor této knihy, náleží nejen v české literatuře faktu k výjimečným dílům o daném tématu.

Knihu doplňuje fotopříloha. Váz., 198 Kč. Při samostatné dobírce celková cena dobírky 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 49 Kč.

Objednat

 
   

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Karel Richter: Dobývání domova I. (Osvobození bez cenzury a legend)
Dílo volně navazuje na knihu „Apokalypsa v Karpatech“. Autor sleduje nejen prudké boje na území Československa – osvobozované vlasti, ale i neúprosné diplomatické tahy o mocenský vliv včetně otřesného zneužívání partyzánského hnutí.

Váz., dokumentární fotopřílohy, 249 Kč. SLEVA. V antikvárním doprodeji nabízíme několik posledních výtisků. Samostatná dobírka 200 Kč. Při zaslání s další jinou knihou dle uvedených pravidel účtujeme POUZE 90 Kč.
 

Objednat

 
   

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Karel Richter: Dobývání domova II.

(Osvobození Československa bez cenzury a legend)
Dokončení tématu o osvobozování Československa ve světle pravdivých dokumentárních poznatků ukazuje mimo jiné vliv moskevského vedení našich komunistů, kteří pod taktovkou Stalinových pokynů vytvářeli podmínky pro poválečné uchopení moci a nastolení „diktatury proletariátu“. Kniha se stejně jako předchozí svazky čte doslova jedním dechem.
SLEVA. Samostatná dobírka 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov POUZE 90 Kč.

 

Objednat

 
   

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Roman Cílek: Muž, jehož řemeslem byl zločin (Z historie nacistické špionáže)
Autor ztvárňuje formou literatury faktu případy a příběhy poutající se k nacistickým tajným službám od jejich vzniku přes rozpoutání 2. světové války až po speciální akce za války.

 

Váz., fotopříloha, 249 Kč. Doprodej v antikvární kvalitě. SLEVA. Při samostatné dobírce, celková cena dobírky 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 99 Kč.

 

Objednat

 
   

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Roman Cílek: Úder šílených katů
Kati proti katům – i tak by bylo možné nazvat tuto knihu o mocenském střetu v Německu, kdy Hitler nastoupil bezohlednou cestu k diktatuře. Autor s využitím rovněž nově získaných pramenů sleduje formou literatury faktu oficiální politiku i často téměř neznámé zákulisní intriky hlavních aktérů. Vše směřuje k „noci dlouhých nožů“ – překvapivému krvavému úderu SS proti špičkám SA. Tehdy Německo již zcela ovládla spirála nacistických zločinů…

Váz., fotopříloha, 249 Kč. SLEVA, při samostatném zaslání celá dobírka jen 190 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel účtujeme tento titul POUZE 49 Kč!

Objednat

 
   

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Antonín Benčík – Karel Richter: Vražda jménem republiky
(Tragický osud generála Heliodora Píky)
Zpřístupnění nejutajovanějších komunistických archivů umožnilo autorům doplnit údaje o pozadí politické vraždy jednoho z nejčestnějších československých vlastenců, diplomatů a vojenských odborníků. Hluboký záběr autorů nás formou literatury faktu sugestivně zavádí do zákulisí diplomacie, zpravodajských her i politických intrik.

Váz., fotopříloha, cena 249 Kč. Při samostatné dobírce SLEVA, celková cena dobírky 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 99 Kč.

 

Objednat

 
   

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Jan Rail – Vít Formánek: Žít na věky
(Osudy příslušníků čs. letectva padlých 1939–1945)
Českoslovenští letci napsali za druhé světové války jednu z nejčestnějších kapitol naší historie. Za národní svobodu bojovali v zahraničí, zejména v jednotkách britské RAF. Statistiky uvádějí jejich počet kolem dvou a půl tisíce mužů, z nichž na pět set padlo… Jan Rail, hlavní autor této jedinečné knihy, jim v opravdové chlapské úctě napsal: „Věnováno padlým Čechoslovákům s přáním, aby jejich jména žila na věky.“ Věřme, že ani ve „společné Evropě“ příští generace nezapomenou a že tato publikace nezůstane jen posledním pomníkem konkrétních tváří a obětavě tragických osudů. Kniha je tištěna na kvalitním křídovém papíru a doplněna mnoha fotografiemi.

Váz., 397 Kč. Prodej posledních výtisků stažených z obchodní sítě, antikvární SLEVA, CELÁ DOBÍRKA JEN 290 Kč, s jinou knihou dle uvedených pravidel cena POUZE 190 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Antonín Benčík: Utajovaná pravda o Alexandru Dubčekovi
Život a aktivní vzdor A. Dubčeka po roce 1968, kdy byl s rodinou pronásledován, špiclován, ponižován, a také zákulisní okolnosti a další zamlčovaná fakta spojená s vývojem po listopadu 1989. Kniha získala Cenu Miroslava Ivanova za původní autorské dílo literatury faktu. Fotografická příloha.

Posíláme se slevou za 150 Kč včetně poštovného a balného. SLEVA, při samostatném zaslání cena celé dobírky jen 190 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 69 Kč!

 

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA Jiří Polák: Za císaře, za vlast
Tuto jedinečnou a ve světě tematicky stěží srovnatelnou celobarevnou knihu je možné stručně charakterizovat jako spojení unikátních dobových pohlednic s originálně soustředěnými informacemi o rakousko-uherské armádě před a v I. světové válce. A protože mnohá z těchto fakt patří nejen v Čechách k historicky opomíjeným, došlo k ojediněle působivé výpovědi, která potěší a obohatí nejen zájemce o historii.

Váz., 249 Kč. Prodej posledních výtisků stažených z obchodní sítě, antikvární SLEVA, při samostatném zaslání cena celé dobírky jen 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 79 Kč!

Objednat