PRAGENSIA, MĚSTA A CESTOPISY

 
 

Obchodní podmínky a pravidla prodeje:

Nakladatelství Ostrov již zásilky na dobírku NEZASÍLÁ!
Výjimečně můžeme vyřídit objednávku na základě návazné e-mailové dohody, přičemž platbu je vždy nutné uskutečnit předem podle vystavené faktury.
Pokud jsou v nabídce, knihy z naší produkce si můžete objednat na dobírku u velkoobchodní distribuce KOSMAS na www.kosmas.cz

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA Jana Hrabětová: PODĚBRADY – MĚSTO MÉHO SRDCE / III. díl
(Obrázky z kulturních dějin)
Třetí díl reprezentativně vypravené celobarevné knihy nabízí ve dvanácti tematických částech nahlédnutí do kulturních dějin Poděbrad, jednoho z nejkrásnějších měst České republiky. Autorka mapuje lidské osídlení od nejstarších dob do druhé poloviny 20. století, nevynechává ovšem ani historii spojenou s blízkostí začátků českého státu, poté s králem Jiřím, v nové době se světově známými lázněmi vzniklými na pramenech léčivé minerální vody.
Dílo kromě čtivě podaných zajímavých a podrobných textových údajů obsahuje na 500 často unikátních a veřejnosti neznámých obrazových materiálů týkajících se postupného vývoje i nedávné minulosti. Čtenáři se na více než 300 stranách setkají mj. s příběhy předních českých panovníků, ale také vědců, umělců a obdivuhodných lidí mnoha profesí, jejichž osudy jsou s Poděbrady nějakým způsobem navždy spojeny.
Kniha se může stát vhodným dárkem pro mnoho soukromých, veřejných i podnikatelských příležitostí.
Váz., přebal, formát A4, 490 Kč. OD NÁS NA DOBÍRKU POUZE 290 Kč vč. poštovného a balného.
 

Objednat

 
       

 

 NABÍDKA UKONČENA František Dostál: ŽIVOT NA PSÍ KNÍŽKU
Fotografická publikace
Přední český a také ve světě velmi uznávaný fotograf František Dostál nám jako své další bójky pro harmonii dnů předkládá výběr psích fotografií. Sbíral je celý život tak, jak se v něm prolínal psí život fenek, čoklů, rafanů, podvraťáků, vořechů, mazlíčků, mopsíků, dog, chrtů a vlčáků a kdovíjakých ještě kamarádů. František Dostál nám svoje fotografie předkládá proto, abychom si v nich našli člověka. Pes totiž patří k člověku odedávna. Spolu procházejí dějinami a spolu se naučili žít. Umějí spolu lovit, ale zvláště v dnešní době i spolu rozmazlovat. Soužití psa a člověka je životem na psí knížku. Nikdy se sice spolu neoženili, ale také si naprosto nedovedou představit život bez sebe.
František Dostál se stal čestným členem mnoha fotoklubů – v Argentině, Brazílii, Jugoslávii, Německu, Polsku, Velké Británii (The Royal Photographic Society), získal hodně čestných titulů a více než stovku cen. Nikdy však i přes nabídky nenastoupil na profesionální dráhu. Je zařazen v Photographers Encyclopaedia International 1839 to the present.
Kniha vychází s anglickým překladem doprovodných textů. Vydalo Nakladatelství Ostrov. Pevná vazba s přebalem, tisk na křídovém papíru, 176 stran, doporučená prodejní cena 299 Kč vč. DPH.

Objednat

 
       

 

 NABÍDKA UKONČENA František Dostál: LETNÍ LIDÉ
Fotografická publikace
František Dostál (1938) patří mezi nejznámější české (československé) fotografy. Až téměř do svého důchodu pracoval jako konstruktér obráběcích strojů. Nikdy nenastoupil na dráhu profesionálního fotografa, i když v českém a zahraničním tisku publikoval tisícovky snímků. Z mnoha tuzemských i zahraničních výstav si odnesl desítky významných ocenění (je zařazen i v prestižním slovníku Photographers Encyclopaedia International 1839 to the present). Vyrůstal v ulicích pražské čtvrti Vršovice mezi lidmi, co měli vždycky blízko k toulkám ulicemi, ale i přírodou. Na březích milované řeky Sázavy, kde se před změnou politického klimatu v roce 1989 cítil vždy svobodný, vznikl jeho rozsáhlý soubor fotografií s názvem LETNÍ LIDÉ. Fotografie plné pravdy a syrovosti čas posunul do roviny silné sociologické výpovědi. Ani jejich častý humorný a satirický nadhled nepostrádá laskavé porozumění. České průvodní texty jsou přeloženy do angličtiny. Vázaná kniha, 21x24 cm, křídový papír, 299 Kč. Samostatná dobírka v celkové ceně 300 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webové strany cena výtisku POUZE 190 Kč.

Objednat

 
       

 

 NABÍDKA UKONČENA František Dostál: PRAHA VE SPOLEČNÉ PÉČI OBYVATEL
Obrazová publikace s úvodním textem Bohumila Hrabala
František Dostál (1938) patří už řadu let mezi nejvýznamnější jména československé a české fotografie, ačkoli nikdy nebyl fotografem profesionálním. Jeho dominantním tématem je Praha a její život, svou tvorbu představil na desítkách výstav doma i v zahraničí, na nichž získal desítky cen. Nyní připravil výběr černobílých vesměs satiricky a humorně pojatých fotografií z pražských ulic, pořízených v průběhu několika desetiletí. Knihu otvírá čtenářům neznámé úvodní slovo spisovatele BOHUMILA HRABALA (jde o původní Hrabalův text k původnímu projektu této knihy, kterou bývalý totalitní režim nedovolil vydat...). Všechny průvodní texty jsou přeloženy do angličtiny.
Obrazová publikace na silném křídovém papíru, šitá pevná vazba v tvrdých deskách, 168 stran, čtvercový formát 21x21 cm. Při samostatné dobírce celková cena dobírky 290 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle obchodní nabídky uvedené v záhlaví webu Ostrov cena výtisku POUZE 150 Kč.

 

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Zdeněk Míka: Zábava a slavnosti staré Prahy
Autor této pozoruhodné, celobarevné, reprezentativně a dárkově vypravené knihy, historik PhDr. Zdeněk Míka, zve čtenáře na unikátní výpravu do minulosti, aby je v širokém a znalostně hlubokém záběru seznámil se zábavami a slavnostmi našich předků v Praze. Jde o období od konce 18. do začátku 20. století, kdy se Praha významně proměňovala a kdy Pražané začali svůj volný čas více využívat k různým druhům zábavy. Dílo obsahuje přes 600 výtvarných ukázek – grafik, obrazů, plakátů, fotografií atd. Dílo bylo inspirováno úspěšnou výstavou dr. Z. Míky „Jak se Praha bavila“, uspořádanou v roce 2005 v Muzeu hlavního města Prahy. Při zaslání na dobírku se neúčtuje poštovné ani balné. Vázaná kniha s přebalem, formát A4, celobarevný tisk na křídovém papíru, 352 stran, 890 Kč. Při zaslání od nás na dobírku uplatňujeme velkoobchodní SLEVU
a knihu posíláme
POUZE ZA 490 Kč!

Objednat

 
 

 

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Jana Hrabětová: Poděbrady – město mého srdce , II. díl

(Z alba minulých časů)
Dárkově vypravená kniha v úpravě jako I. díl přináší deset tematických kapitol o historii proslulého města krále Jiřího včetně světově známých lázní. Dílo obsahuje na 700 často unikátních a veřejnosti neznámých obrazových materiálů týkajících se nejstarších dob, postupného vývoje i současnosti.

 

Váz. 450 Kč. SLEVA, samostatná dobírka 340 Kč. Při zaslání s jinou knihou účtujeme POUZE 200 Kč.

 

 

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Petr Vácha – Jiří Stegbauer: Poděbrady – město mého srdce
Reprezentativně vypravená celobarevná kniha přináší kromě zasvěceného úvodu o historii Poděbrad na dvě stě padesát unikátních pohlednic dokládajících vývoj města od konce 19. století do poloviny minulého století. Texty přeloženy do angličtiny. Autoři zvou na výpravy do míst, jejichž stará podoba je často překvapením a objevem. Čtenáři uvidí staré části města i z letecké perspektivy. Nahlédnou, jak žily generace před námi, spatří zaniklé i výrazně změněné budovy, parky, interiéry… Kniha je rovněž vhodným dárkem pro mnoho soukromých, veřejných i podnikatelských příležitostí.

 

Váz. 249 Kč. Samostatná dobírka 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel

POUZE 100 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA Milan Brychta, Petr Větrovský: Ráj, který Kolumbus nedobyl
(Aljaškou nejen za medvědy a zlatokopy)
Druhé zajímavé i zábavné čtení o putování dvojice doktorů, tentokrát po přírodním ráji Aljašky a západní Kanady (první kniha na cesty a pro cesty „Kam dál, doktore?“ vyšla v roce 2004 a líčí výpravy po Národních parcích USA, dobírka 200 Kč). Dílo není tradičním cestopisem ani cestovním průvodcem, přesto může zaujmout všechny, kteří mají rádi cestování a humor. Mnoho cenných osobních zkušeností a rad. 

Brož., celobarevný tisk na křídovém papíru, doplněno mnoha fotografiemi, 249 Kč. Prodej posledních výtisků vrácených z obchodní sítě, antikvární doprodej, SLEVA, cena samostatné dobírky jen 200 . Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 99 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA Milan Brychta, Petr Větrovský: Dobré ráno, Ameriko!
S dvojicí cestovatelů se můžete znovu vydat na severoamerický kontinent (kniha volně navazuje na úspěšné tituly Kam dál, doktore? a Ráj, který Kolumbus nedobyl). Tentokrát jsou cílem Skalisté hory. Podzimní kanadské a letní americké putování vám poodhalí krásy a skrytá tajemství tohoto horského masivu. Celobarevná kniha s desítkami fotografií, tisk na křídovém papíru, přináší mnoho cenných osobních zkušeností, které tradiční publikace neobsahují, doplněno mnoha fotografiemi.

Cena 249 Kč. Samostatná dobírka 250 Kč. Při zaslání s další jinou knihou dle uvedených pravidel účtujeme POUZE 125 Kč.

Objednat