BÁSNĚ, AFORISMY, ZÁHADY

 
 

Obchodní podmínky a pravidla prodeje:

Nakladatelství Ostrov již zásilky na dobírku NEZASÍLÁ!
Výjimečně můžeme vyřídit objednávku na základě návazné e-mailové dohody, přičemž platbu je vždy nutné uskutečnit předem podle vystavené faktury.
Pokud jsou v nabídce, knihy z naší produkce si můžete objednat na dobírku u velkoobchodní distribuce KOSMAS na www.kosmas.cz

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA Alois Volkman: NÁMLUVY AESKULAPOVY
2. doplněné vydání tří sbírek známého básníka (Malá vizita, Tlak mé krve, Bez receptů) přináší úplné znění básní, které kdysi komunistická cenzura nedovolila v původním tvaru publikovat (cenzurovaná místa jsou označena, čtenáři mají proto jedinečnou možnost vnímat, co a v jakém kontextu za "normalizace" vadilo). Kresby na obálce a frontispisu Jiří Anderle.
Volkmanova poezie je tematicky i svým étosem a niterným humanismem úzce spojena s jeho celoživotní lékařskou praxí. Racionální duch básníkův tíhne k paradoxu, aforističnosti, sarkasmu a civilnímu výrazu. Nechybí mu břitká kritičnost ani smysl pro humor. Jeho osobitá poezie hoří křesťanským zaujetím, je přesvědčivá, hutná i naléhavá. Nejde o žádnou hru slov, ale o inspiraci vlastním prožitkem. Básníkovo svědecké poznání s citovým zaujetím vyúsťuje v závažné zamyšlení nad problémy člověka i lidstva, ve výzvu k morální odpovědnosti lidského jedince před společností i sebou samým. Tvorby MUDr. A. Volkmana si vážil rovněž Jaroslav Seifert, jehož byl přítelem i osobním lékařem.
Brož., formát 12 x 21 cm, 184 stran, 99 Kč. Samostatná dobírka 170 Kč. Při zaslání s jinou knihou, jejíž cena je od 170 Kč výše, účtujeme titul Námluvy Aeskulapovy cenou výtisku POUZE 49 Kč! (Viz nahoře obchodní podmínky a pravidla prodeje.)

Objednat

 
 

 

 

 

 

 NABÍDKA UKONČENA Alois Volkman: TERČE-TO

Básnická sbírka autora, proslulého objevnou, moudrou i vtipnou poetikou, mistrně využívá náročnou formu terceta, trojverší. V pěti oddílech sbírky (Pravda nenávist plodí, Počítat s druhým, Paradoxy stárnoucího muže, Na hladině druhé mízy, Přírodní, Múza) evokuje básník nejednou s až aforistickou schopností své vidění současného světa, v mnohém pochybné politické i mezilidské vztahové reality a podobně i paradoxy stárnutí, kde s humorným nadhledem dokáže nastavit zrcadlo i sám sobě. Navíc tak činí s darem překvapivé pointy, která často přivede čtenáře od zamyšlení k úsměvu a pobavení. Sbírka je proto vhodná i jako dárek pro různé osobní příležitosti.
Brož., formát 18 x 10,5 cm (atypický – na šířku), 152 stran, 79 Kč. (Při samostatném zaslání na dobírku 189 Kč, při zaslání s jinou knihou dle uvedených pravidel POUZE 49 Kč!)

Objednat

 
 

 

 

 
 

 

 ROZEBRÁNO Zdeněk Patrick: Silnější než Däniken
Jeden ze svazků mimořádně úspěšného cyklu, v němž každý svazek je tematicky zcela samostatný. Kniha se mj. věnuje problematice komunikování s časem, kdy se ukazuje, že svět proroctví, věšteb a předpovědí má svou reálnou „třináctou komnatu“, která zasvěceným může vydávat svá nejskrytější tajemství. Jde také o „řeč slov a čísel“, o podivuhodné způsoby šifrování a dešifrování staré již tisíce let. Mezi názorně uváděné ukázky patří Kniha knih – BIBLE, z níž a z KABALY podle autorových zjištění čerpal i slavný NOSTRADAM. Výklad a dešifrace mnohých Mistrových věšteb tvoří jednu z hlavních tematických os díla. Ne náhodou se autor rovněž opírá o své hluboké matematické a fyzikální vzdělání. Provází nás mj. po nejrůznějších záhadách na Zemi a se zdůvodněním podporuje leckteré názory Ericha von DÄNIKENA. Ne náhodou můžete při čtení cítit mrazení v zádech, neboť pocítíte blízkost odpovědí na základní otázky lidské existence.
Doprodej, brož., 119 Kč. Samostatná dobírka 170 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 49 Kč!

Objednat