FOGLARING, TRAMPING A SKAUTING

 
 

Obchodní podmínky a pravidla prodeje:

Nakladatelství Ostrov již zásilky na dobírku NEZASÍLÁ!
Výjimečně můžeme vyřídit objednávku na základě návazné e-mailové dohody, přičemž platbu je vždy nutné uskutečnit předem podle vystavené faktury.
Pokud jsou v nabídce, knihy z naší produkce si můžete objednat na dobírku u velkoobchodní distribuce KOSMAS na www.kosmas.cz

 
       
 

 

Druhé významně doplněné vydání ceněné knihy Jiřího Zachariáše o legendárním Jaroslavu Foglarovi.

Vydáno v malém nákladu, vytištěno celobarevně na křídovém papíru, pevná knižní vazba, 416 str.

 

 NOVINKA STOLETÝ HOCH OD BOBŘÍ ŘEKY nové, významně doplněné vydání
Nakladatelství Ostrov uvedlo v polovině května 2020 na trh nové, významně doplněné vydání ceněné knihy Jiřího Zachariáše Stoletý hoch od Bobří řeky o legendárním skautu, spisovateli a redaktoru Jaroslavu Foglarovi, které je dosud nejhlubším a nejrozsáhlejším zpracováním daného tématu (416 stran). Původně mělo dílo v roce 2019 v nákladu tisíc výtisků vydat nakl. Albatros, ale z tohoto projektu nakonec sešlo (již ohlášená cena 499 Kč). Nehledě na letošní obchodní rizika spojená s koronavirovou pandemií stanovilo Nakladatelství Ostrov cenu pro kamenná knihkupectví na pouhých 297 Kč (náklad osm set výtisků), neboť mu spolu s autorem nejde o zisk, ale o cenovou dostupnost knihy zejména aktivistům v dětských a mládežnických organizacích.

Svazek přináší řadu nových unikátních nebo opomíjených faktů ze života, díla a metod spisovatele včetně nově objevených neznámých či dosud nezařazených souvislostí. Výhodou autora (zakladatele již více než 50 let aktivního pražského skautského oddílu Pětka, signatáře Charty 77 a spoluzakladatele původně samizdatového časopisu ČIN) mimo jiné je, že s J. Foglarem dlouhodobě úzce spolupracoval při vedení jeho oddílu „Hoši od Bobří řeky“ a že díky tomu mohl čerpat z jeho osobních zápisníků i deníkových záznamů. Dílo doprovázejí desítky pozoruhodných dokumentů, kreseb a fotografií, včetně nově získaných snímků Foglarových utajovaných ženských lásek... Rozsáhlejší badatelské počiny jsou nově uvedeny jako nejednou značně obsáhlé odkazové poznámky. Vydání zakončuje zřejmě dosud nejrozsáhlejší orientační chronologický přehled Foglarova života a některých souvisejících událostí.

Dílo je k zakoupení výhodně se slevou skautům za 250 Kč ve skautské prodejně JUNshop, Haškova 7, Praha 7 – Letná (včetně možnosti výhodného doručení na adresu objednatele přes webové stránky obchod@junshop.cz), dále prostřednictvím Sdružení přátel J. Foglara za 250 Kč, za stejnou cenu od 25. 5. 2020 u obětavého Luboše Trkovského (restaurace Balarama, Orlická 9, Praha 3 - v ulici, kde sídlí Všeobecná zdravotní pojišťovna), nebo přes webové stránky knižního velkoobchodu Kosmas a v plné ceně také v některých knihkupectvích.
Nakladatelství Ostrov knihy nerozesílá.
Pevná knižní vazba, 416 stran na křídovém papíru, formát včetně desek 17 cm x 24,5 cm, cena v knihkupectvích 297 Kč vč. DPH. ISBN 978-80-86289-87-8.

 

 
       
 

 

Vydáno v malém zájmovém nákladu, vytištěno celobarevně na křídovém papíru, formát A4, 32 str. brož.

 

 NOVINKA Kolektiv autorů: SEDMÝ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ
Nejen u příležitosti 80. výročí vzniku slavného komiksu Rychlé šípy, ale také v ozvěně státního vyznamenání, které in memoriam obdržel spisovatel Jaroslav Foglar, vydalo Nakladatelství Ostrov nový sborník Kruhu přátel odkazu J. Foglara. Sborník se jako předchozí snaží zachytit některé nově objevené či interpretované poznatky ze života a díla proslulého spisovatele a skautského vůdce, a rovněž různé informace týkající se současného „foglarovského světa“.


Z obsahu: Jestřáb konečně na Hrad! / Muzeum J. Foglara otevřeno / Rok s Rychlými šípy / Záhada Modrého života / Jestřáb ve Hvězdě paní a dívek / Jizvy Mnichova na tváři Dvojky / Evangelium podle J. Foglara / S Jindrou a Červenáčkem ve Sluneční zátoce / Jestřábovo tajemství / Pravda nejen o spisech tajné policie / Vontovo pozdní odpoledne / Kdo skutečně vedl Foglarovy kluby?

 

Formát A4, celobarevný tisk na křídovém papíru, 32 stran. ISBN 978–80–86289–83–0


CENA pro stálé odběratele a prostřednictvím foglarovců 100 Kč (rovněž tradičně na setkání foglarovců ve Sluneční zátoce!). Cena pro veřejnou síť 149 Kč.
Od 25. 5. 2020 doprodejní SLEVA pro všechny druhy prodejů na 79 Kč. Žádejte u knihkupců na celém území ČR. (Všichni mohou sborník objednat prostřednictvím velkoobchodních distribučních firem – Kosmas, Pemic.)

Na dobírku objednávejte u distribuční firmy KOSMAS, která má výhodu snížené sazby poštovného! www.kosmas.cz
  Nakladatelství Ostrov již zásilky na dobírku nezajišťuje!

 

 
       
 

 

Vydáno v malém zájmovém nákladu, vytištěno celobarevně na křídovém papíru, formát A4, 32 str. brož.

 

 Kolektiv autorů: ŠESTÝ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ
U příležitosti 110. výročí narození proslulého spisovatele Jaroslava Foglara, rovněž předního spolutvůrce české zážitkové pedagogiky a skautského vůdce, vydalo Nakladatelství Ostrov nový sborník Kruhu přátel odkazu J. Foglara. Opět mj. obsahuje řadu nových, případně méně známých nebo nově doplněných informací o životě a díle spisovatele a rovněž různé informace týkající se současného „foglarovského světa“.


Z obsahu: Tajemství Modrého života / Ježek v kleci v Brně! / Foglar v hodnocení české vědy / Zdeněk Burian a Jaroslav Foglar / Kreslí dr. Jan Fischer / Správný kluk, Dvojka a kluby / Cesta za Modrým světlem / Život s Bratrstvem Kočičí pracky? / Příběh Jestřábovy kresby

(Na poslední straně je veřejnosti neznámá úvodní strana komiksu Ostrov Uctívačů ginga, kterou svého času nakreslil Marko Čermák podle scénáře Svatopluka Hrnčíře, autora stejnojmenné knihy.)

 

Formát A4, celobarevný tisk na křídovém papíru, 32 stran. ISBN 978–80–86289–82–3


CENA pro stálé odběratele a prostřednictvím foglarovců 100 Kč (rovněž tradičně na setkání foglarovců ve Sluneční zátoce!). Cena pro veřejnou síť 149 Kč.
Od 25. 5. 2020 doprodejní SLEVA pro všechny druhy prodejů na 79 Kč. Žádejte u knihkupců na celém území ČR. (Všichni mohou sborník objednat prostřednictvím velkoobchodních distribučních firem – Kosmas, Pemic.)

Na dobírku objednávejte u distribuční firmy KOSMAS, která má výhodu snížené sazby poštovného! www.kosmas.cz
  Nakladatelství Ostrov již zásilky na dobírku nezajišťuje!

 

 
       
 

 

Vydáno v malém zájmovém nákladu, vytištěno celobarevně na křídovém papíru, formát A4, 64 str. brož.

 

 Kolektiv autorů: PÁTÝ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ
Pátý sborník Kruhu přátel odkazu J. Foglara. Je zaměřen především na 100 let existence předního skautského oddílu Dvojka, který i pod názvem Hoši od Bobří řeky proslul hlavně za mnohaletého vedení Jaroslavem Foglarem – Jestřábem. O těchto aktivitách svědčí více než 200(!) dokumentárních fotografií, seřazených podle okruhu činnosti (např. oblíbená místa výprav, Velikonoční robinsonády, veřejné akce, klubovny, tábory aj.). Opět je v obsahu také řada nových, případně méně známých nebo nově doplněných informací o životě a díle spisovatele a rovněž různé informace týkající se současného „foglarovského světa“.


Z OBSAHU: Poselství Staré Dvojky / Dobrodružství s Jestřábem / Bílá místa v kronikách / Dan odešel ke Zlaté generaci / Ještě Roy a jeho Bobři / Šípeke – velký sponzor / Neznámé číslo Mladého hlasatele! / Tajemný malíř Salač / Rébus Poděbrad vyřešen / Záhada prvního rukopisu / Objev obálky Zdeňka Buriana / Učil jsem se od Foglara / Poslední dopis S. Hrnčířovi / Komiks RŠ nalézají Šimka

Na poslední straně je veřejnosti neznámá veselá parafráze kresleného seriálu „RŠ nalézají Šimka“, kterou přední český karikaturista a satirik Josef Kobra Kučera nakreslil herci a spisovateli Miloslavu Šimkovi, velkému ctiteli J. Foglara.
 

CENA pro stálé přímé odběratele prostřednictvím zavedených přátelských kontaktů (např. Luboš Trkovský, restaurace Balarama, Orlická 9, Praha 2, dále Jan Machálek – Brno, Ivan Jung – Ostrava) je 149 Kč, ve veřejné distribuční síti 199 Kč.

 

Na dobírku objednávejte u distribuční firmy KOSMAS, která má výhodu snížené sazby poštovného! www.kosmas.cz  Nakladatelství Ostrov již zásilky na dobírku nezajišťuje!

 

 
       
 

 

Vydáno v malém zájmovém číslovaném nákladu

 

 ROZEBRÁNO NEZNÁMÉ ČÍSLO MLADÉHO HLASATELE – 39. číslo VI. ročníku Mladého hlasatele

Informace pro badatele a sběratele
V roce 1941 nacistické okupační úřady náhle zakázaly vydávání dětského týdeníku Mladý hlasatel. Dochovaly se pouze neúplné kartáčové obtahy připravovaného čísla 39.

Brněnským přátelům Janu Machálkovi a Mildovi Čeperovi se podařil výsostně obdivuhodný a výjimečný projekt: podle dochovaných neúplných obtahů zrekonstruovali téměř celé to nikdy nevydané poslední 39. číslo VI. ročníku Mladého hlasatele!! Výtisk nyní připravili v číslovaných kusech s doplněným, až dojemným příběhem jeho vzniku jako unikátní artefakt pro badatele a sběratele. Díky vstřícnému pochopení vedení Nakladatelství Olympia, s.r.o., má toto číslo i původně zamýšlené pokračování příběhu Rychlých šípů!

 

Lze ho v ceně 100 Kč získat prostřednictvím zavedených přátelských kontaktů (např. Luboš Trkovský, restaurace Balarama, Orlická 9, Praha 2, dále Jan Machálek – Brno, Ivan Jung – Ostrava), případně pouze s objednávkou sborníků nezávislých foglarovců u nakladatelství Ostrov, které tímto vychází foglarovcům vstříc.
 

Objednat

 
       
 

 

Vydáno v malém zájmovém nákladu, vytištěno celobarevně na křídovém papíru, formát A4, 48 str. (44 + 4 str. vyjímatelná příloha), brož.

 

 

 ROZEBRÁNO Kolektiv autorů: ČTVRTÝ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ
Čtvrtý sborník je obsahově ovlivněn zejména 105. výročím narození Jaroslava Foglara a dr. Jana Fischera a 100. výročím vzniku českého skautingu. Opět má v nabídce řadu nových, případně méně známých nebo nově doplněných informací o životě a díle spisovatele a také různé informace týkající se současného „Foglarovského světa“.
Z OBSAHU: Stopy J. Foglara ve století českého skautingu / Kreslíř Fischer a nejen Čigoligo / Neznámá foglarovka? / Jestřáb a Lenka aneb Detektivka plná lásek / Objev zvaný Rozruch / Rychlé šípy u Kobesů / Sokol z Olympie a Jestřáb / Zrušit tabu Foglar? / Tajemství polského úspěchu / Překvapení ve foglarovkách / Bohumír Čermák / Unikátní nález k unikátní knize / Další poklad z archivu! / Roy Powers a jeho družina Bobrů / UPROSTŘED VYJÍMATELNÁ PŘÍLOHA SE ČTYŘMI ÚVODNÍMI PŘÍBĚHY RŠ, které v roce 1947 nově nakreslil dr. Jan Fischer a které nejsou zařazeny ve velké knize příběhů RŠ (Olympia) / Na poslední straně ukázka nového kresleného seriálu TAJEMSTVÍ VELKÉHO VONTA, který začíná vznikat podle stejnojmenné knihy J. Foglara. Scénář píše Jiří Macek, kreslí Marko Čermák.
 

CENA pro „stálé odběratele“ prostřednictvím zavedených přátelských kontaktů (např. Luboš Trkovský, restaurace Balarama, Orlická 9, Praha 2) je 120 Kč, ve veřejné distribuční síti 149 Kč. Nakladatelství Ostrov posílá výtisk na dobírku za 240 Kč vč. DPH (www.ostrov-knihy.cz), poštovní adresa: Nakladatelství Ostrov, Papírenská 5, 160 00 Praha 6. Každý další výtisk společně v zásilce jen 120 Kč. Sborníky č. 1, 2 a 3 ve společné zásilce s číslem 4 á 100 Kč. Sborníky by měly být s bibliofilským vydáním knihy POD VLAJKOU DEVADESÁTKY a s novými sběratelskými kartičkami (Ostrov) také v nabídce v polovině června na setkání Foglarovců ve Sluneční zátoce u Ledče nad Sázavou. (LuTr)

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Kolektiv autorů: TŘETÍ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ
Nakladatelství Ostrov vydalo již tradičně k blížícímu se výročí narození Jaroslava Foglara třetí sborník Kruhu přátel odkazu J. Foglara. Tradičně nabízí řadu nových, případně méně známých nebo nově doplněných informací o životě a díle spisovatele.

Z obsahu: Tajemství Pumíka, Pycínka a Cabýnka / Příběhy z titulních stránek / Franky z Yukonu a čestný odznak RŠ / Neblahé poselství družiny Lišek / Objev – Bratrstvo Modrého trojúhelníku! / Mýtus zvaný Stínadla / Poděbrady, Dvojka a Jestřáb / Úžasné setkání s Kulišáky / Zápas o Náš oddíl.

 

Sborník vydaný v malém zájmovém nákladu (ISBN 978-80-86289-73-1) je tištěn celobarevně na kvalitním křídovém papíru, má formát A4, 48 stran, brož., cena pro „stálé odběratele“ prostřednictvím zavedených přátelských kontaktů (např. Luboš Trkovský, restaurace Balarama, Orlická 9, Praha 2) je 120 Kč, ve veřejné distribuční síti 149 Kč. Nakladatelství Ostrov posílá výtisk na dobírku za 220 Kč, každý další výtisk společně v zásilce jen 120 Kč. Při společné objednávce se sborníkem č. 5 je cena za sborník č. 3 pouze 100 Kč za každý výtisk (viz údaje u sborníku č. 5).

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Kolektiv autorů: DRUHÝ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ
V obsahu je řada nových, dosud neznámých nebo pozoruhodně doplněných objevů ze života a díla J. Foglara. Publikace mj. připomíná životní jubilea obou kreslířů Rychlých šípů, přičemž k připomínce dr. Jana Fischera je na obálce otištěna také nově objevená, dosud neznámá kresba Rychlých šípů z roku 1950!
Z OBSAHU: Věrnost a vděk, Jestřábovy rytířské ctnosti / Dr. Jan Fischer zůstal s námi / Jestřáb – třetí syn manželů Kalivodových / Jak to vlastně bylo s "ježkem v kleci"? / Klub zvídavých dětí / Čokoláda z Hlasatele jako unikát / Milý pane faráři! / Drtivý útok ze syndikátu / Překvapení s bobříky a spol.

 

Nakladatelství Ostrov připravilo publikaci ve spolupráci s Kruhem přátel odkazu J. Foglara v malém nákladu. Brož., formát A4, 32 stran tištěných tentokrát ČTYŘBAREVNĚ na silnějším křídovém papíru (cena 99 Kč). Samostatná dobírka 200 Kč, s prvním sborníkem dobírka celkem 300 Kč.
Druhý i první sborník si můžete rovněž osobně zakoupit
u p. L. Trkovského, restaurace Balarama, Orlická 9, Praha 3 (docela blízko budovy Všeobecné zdravotní pojišťovny).

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Kolektiv autorů: PRVNÍ SBORNÍK NEZÁVISLÝCH FOGLAROVCŮ
(Sborník připravili autoři seskupení v KRUHU PŘÁTEL ODKAZU J. FOGLARA)

Publikaci vydali k 10. výročí skonu J. Foglara a k pokračujícímu 70. výročí vzniku seriálu Rychlé šípy. Mimo jiné představují neznámý příběh RŠ, nově nakreslený Marko Čermákem podle Foglarova pracovního scénáře objeveného v jeho archivní pozůstalosti v Památníku národního písemnictví. Dále se zabývají řadou neznámých témat ze života a díla J. Foglara i některými současnými problémy „foglarovského světa“.

Ukázky témat: Neznámé povídky J. F., Oprava rodného listu RŠ, Foglarovské inspirace, Fischer + Foglar + Pan Bacil, Kluby po zániku Vpředu, Záhada Vzletu, Záblesk ve tmě roku 1956, Pracky Bratrstva kočičí aneb Druhá největší mystifikace, neznámý dr. Fischer ve vzpomínce hudebníka Mirka Hoffmanna...

 

Brož., formát A4, tisk na křídovém papíru, 99 Kč (dobírka plus poštovné a obal, celkem 200 Kč).

 

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA Miroslav Hoffmann: Totem boha srandy
Hudebník, skladatel a zpěvák, známý především ze skupiny GREENHORNS-ZELENÁČI, napsal své vzpomínky především jako výáběr veselých příběhů: z mládí, z vojny u tankového praporu za Čepičky, ze své UNIKÁTNÍ SPOLUPRÁCE S KRESLÍŘEM RYCHLÝCH ŠÍPŮ DR. JANEM FISCHEREM, z divadla Semafor (kde 2 roky zpíval), ze zákulisí vrcholového sportu (mistr republiky v odbíjené 1962), ale převážně ze zmíněné populární skupiny Zelenáči, ve které účinkuje už plných 35 let. Z té doby popisuje i spoustu legračních dobrodružství s dlouhodobými i příležitostnými spolupracovníky Zelenáčů, jako jsou Jiří Wimmer, Jarda Štercl, Petr Novotný, Ivan Mládek, Miroslav Donutil a další populární osobnosti. Skutečné příběhy ze života ve své knize citlivě proložil ukázkami „Z kroniky Zelenáčů“, což jsou převážně divácky nejúspěšnější humorné povídky a básničky, kterými autor na jevištích pravidelně prokládal muzicírování skupiny. Celá kniha je bohatě doplněna anekdotickými kolážemi, karikaturami a dosud nezveřejněnými fotografiemi Zelenáčů. Nechybí ani ukázky z bohaté sbírky autorových textů k písničkám. Své dílo charakterizuje sám autor v doslovu: „Snažil jsem se vše psát s nadhledem a s pokusem ukázat, že každou životní situaci lze řešit s humorem a vědomím, že všechno zlé je k něčemu dobré a naopak, že všechno dobré stejně jednou blbě skončí. A mezi řádky lze vyčíst, co všechno, ale hlavně kdo všechno tak trochu formoval můj život a dal mu ten pravý smysl. Ale ať už je smysl lidského života jakýkoli, sranda by v něm neměla chybět.“
Tuto knihu vydalo nakladatelství Pragoline a nabízíme ji díky mimořádné spolupráci s uvedeným nakladatelstvím. Váz., 256 stran, fotografie a kresby, cena 249 Kč, SLEVA, celá dobírka pouze 200 Kč. Při zaslání s další jinou knihou dle uvedených pravidel účtujeme POUZE 80 Kč.

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Tomáš Studenovský – Josef Bláha: Slovník českých autorů knih pro chlapce

(a nejen pro ně). Tento slovník obsahuje unikátní, ve své většině dosud nepublikované údaje o českých autorech píšících četbu určenou zejména pro chlapce. Jde o nejúplnější soubor literatury daného typu, který u nás kdy vyšel. Je vynikající pomůckou pro ty, kdo potřebují orientaci ve vytyčené oblasti. Ocení jej například nejen specializovaní sběratelé, knihovníci, kulturní a jiné instituce, ale všichni, kteří budou chtít získat odpovídající informace nebo náležitou inspiraci v tematických žánrech. Hesla doprovázejí fotografie.

Váz., 249 Kč. SLEVA, při samostatném zaslání cena celé dobírky jen 190 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 49 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Sborník: Jestřábe, díky
Vážné i humorné vzpomínky na legendárního Jaroslava Foglara od několika generačních vln těch, kteří prošli jeho oddílem „Hoši od Bobří řeky“, a také od řady spisovatelových přátel (např. zpěvák P. Bobek, astronom J. Grygar, herec M. Šimek); doplněno fotografiemi a ilustracemi.

Váz., 159 Kč. SLEVA, prodej posledních výtisků stažených z obchodní sítě, při samostatném zaslání celá dobírka jen 190 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 49 Kč!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Jiří Zachariáš: Stoletý hoch od Bobří řeky
(Dobrodružství života a metod J. Foglara – legendy dětské zájmové činnosti)
Kniha je zatím nejhlubším a nejrozsáhlejším zpracováním daného tématu. Přináší mnoho nových unikátních nebo opomíjených faktů ze života, díla a metod spisovatele včetně neznámých či dosud nezařazených souvislostí. Autor s J. Foglarem dlouhodobě úzce spolupracoval při vedení jeho proslulého oddílu „Hoši od Bobří řeky“ a díky tomu mohl čerpat z jeho osobních zápisníků i deníkových záznamů. Dílo doprovází řada pozoruhodných dokumentů, fotografií a kreseb. Kniha byla vydána ke 100. výročí narození spisovatele Jaroslava Foglara. Tisk na křídovém papíru, šitá pevná vazba. Cena 450 Kč. Při zaslání na dobírku se neúčtuje poštovné a balné, na každý společně zaslaný druhý až pátý výtisk se uplatňuje sleva 100 Kč, další slevy při větším odběru.

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Ivan Makásek: Kluci z Dakoty (Příběhy z období ilegálního skautingu 1957-1968)
Kniha je zabydlena skauty, trampy, woodcraftery, foglarovci a dalšími, kterým učarovala příroda, smysl pro přátelství a čestnost, vůle žít ve svobodné demokratické zemi. Vzpomínkové svědectví vypráví autor v sugestivních příbězích plných romantiky, krásných i pravdivě tvrdých osudů lidí od táborových ohňů. Dílo mapuje významnou část dosud podrobněji nezpracovaného období ilegálního skautingu a woodcraftu v naší zemi, nevyhýbá se ani konfliktům a palčivým otázkám.

Knihu doprovází mnoho fotografií a kreseb, tisk na křídovém papíru. Kartonová, pevná šitá vazba s laminovaným celobarevným potiskem, 368 stran, cena 297 Kč. Prodej posledních výtisků vrácených z obchodní sítě, antikvární SLEVA, cena samostatné dobírky jen 200 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle uvedených obchodních podmínek účtujeme POUZE 99 !

 

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Jaroslav Foglar: Zápisník 13 bobříků
Po více než patnáctileté přestávce byl v nové textové i výtvarné úpravě vydán proslulý zápisník spojený s Hochy od Bobří řeky, lovy 13 bobříků, ušlechtilým Modrým životem, mnoha radami a návody nejen k táboření a pobytu v přírodě. Na zadní straně je nyní otištěn nově objevený, dosud neznámý příběh Rychlých šípů! Ilustrace J. Foglar a M. Čermák. Brož., 10 x 14,5 cm, 49 Kč. Vzhledem k nízké ceně publikace jsme nuceni při samostatné dobírce účtovat poštovné a obal, samostatná dobírka v bublinkové obálce celkem 170 Kč. Při zaslání s jiným svazkem v pevném speciálním ochranném obalu dle našich obchodních podmínek poštovné neúčtujeme. Za každý další společně zaslaný výtisk Zápisníku nebo při zaslání s jinou knihou účtujeme POUZE 39 Kč. Při objednávce od 10 výtisků poskytujeme DALŠÍ SLEVY až do výše 40 % základní ceny výtisku!

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO Jiří Raba: Jaroslav Foglar v hádankách a vzpomínkách
Přesto, že legendární spisovatel Jaroslav Foglar vyvíjel bohaté veřejné aktivity, své soukromí si velmi chránil. Ačkoli svým literárním dílem i desítkami let vedení oddílu Hoši od Bobří řeky přispěl ke vzniku hlubokých přátelství v několika generacích chlapců i děvčat, sám paradoxně až do seniorského věku na skutečné životní přátelství štěstí neměl. Autor nám nabízí mozaiku jedinečných vzpomínek na slavného spisovatele a představuje nám ho tak, jak ho nikdo neznal. Knihu doprovází mnoha druhy hádanek a křížovek, které jsou s tématem většinou spojeny.

Brož., 200 stran, ilustrace, fotografie, 149 Kč. Při samostatném zaslání na dobírku cena vč. poštovného, obalu a balného 180 Kč. SLEVA: za každý další společně zaslaný výtisk této knihy nebo při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel SLEVA, POUZE 49 Kč. Další slevy dle počtu výtisků!

Objednat

 
       
 

 

 Netradiční katalog pražské výstavy „Po stopách Rychlých šípů“,

vydaný v roce 1997 u příležitosti 90. narozenin J. Foglara a nedožitých devadesátin kreslíře RŠ dr. Jana Fischera. Nyní již sběratelsky velmi ceněná publikace. Formát A4, celkem 40 stran, z toho obálka a prostřední čtyřstrana tisk čtyřbarevně na kříd. papíru, 32 vnitřních stran dvoubarevný tisk na béžovém papíru, mnoho článků, fotografií a kreseb, grafická úprava ve stejném pojetí jako současné sborníky nezávislých foglarovců. Doprodej posledních výtisků. Samostatná dobírka 200 . Při zaslání s jinou knihou dle uvedených pravidel účtujeme POUZE 90 Kč.

Objednat

 
       
 

 

 ROZEBRÁNO RYCHLÉ ŠÍPY a jejich 65 úžasných dobrodružství

(Výběr z nejlepších příběhů, vydáno k výstavě „Po stopách Rychlých šípů“, 1997).

Dnes již sběratelsky velmi vyhledávaná publikace malého formátu A5. Doprodej posledních výtisků v antikvární kvalitě. Tištěno celobarevně na křídovém papíru. Samostatná dobírka 250 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel 100 Kč.

Objednat

 
       

 

 NABÍDKA UKONČENA Robert Kraft: NOBODY

Jde o 9 proslulých napínavých detektivních příběhů z cyklu „Nobody", které spojují klasickou detektivku s dobrodružstvími hlavního hrdiny v různých částech světa. Každý sešitový svazek v barevné obálce je ilustrován a nese samostatný příběh: Tajemný muž (Piráti Žlutého draka), Pán pouště (Ďáblova studna), Dračí jezero (Záhada zlaté mumie), Indian Bill (Loupeže na Mississippi, v tomto svazku je navíc samostatná vyjímatelná příloha KRESLÍ FISCHER – PÍŠE FOGLAR, pojednávající o životě a díle prvního slavného kreslíře Rychlých šípů), Vyznavač ohně (Tajemství karty smrti), Záhada serailu (Přízrak v sultánově harému), Kaňon duchů (Za pokladem Inků), Ukradená Niagara (Honba za netvorem), Lovci diamantů (Beduín a zloděj očí). Devět sešitů, ilustrace Jiří Wowk, 159 Kč.

Antikvární doprodej, při samostatném zaslání cena celé dobírky jen 190 Kč. Při zaslání s jinou knihou dle výše uvedených pravidel POUZE 79 Kč!

PRÉMIE! K zásilce přidáváme jako prémii publikaci Friedrich Gerstäcker: PRO BARVU KŮŽE (s ilustracemi Zdeňka Buriana!) Svazek obsahuje tři povídky mistra dobrodružné literatury: Pro barvu kůže, U Hornova mysu, Pán chatrče. Navíc ve spojení s ilustracemi Zdeňka Buriana jde o další jedinečný čtenářský zážitek!

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA PLAKÁTOVÁ REPRODUKCE

Ilustrace ZDEŇKA BURIANA ke knize JAROSLAVA FOGLARA „Hoši od Bobří řeky“. Formát A3. Vhodné mj. do kluboven, dětských pokojů i k úpravě na diplomy pro oddíly dětí a mládeže. Vzhledem k nárokům spojeným se zasíláním tohoto formátu posíláme na dobírku pouze od počtu 10 ks, á 9 Kč/ks. Při odběru od 20 ks cena 7 Kč/ks a další možné slevy při vyšším odběru. K dobírce se připočítává poštovné a balné ve výši 120 Kč.

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA PLAKÁTOVÁ REPRODUKCE

Ilustrace ZDEŇKA BURIANA „Svět dobrodružství“. Formát A3. Vhodné i k úpravě na diplomy pro oddíly dětí a mládeže. Vzhledem k nárokům spojeným se zasíláním tohoto formátu posíláme na dobírku pouze od počtu 10 ks, á 9 Kč/ks. Při odběru od 20 ks cena 8 Kč/ks, od 30 ks cena 7 Kč/ks a další možné slevy při vyšším odběru. K dobírce se připočítává poštovné a balné ve výši 120 Kč.

 

Objednat

 
       
 

 

 NABÍDKA UKONČENA PLAKÁT výstavy PO STOPÁCH RŠ (1997)

Velký formát 60 x 84 cm! Vhodné i do kluboven, dětských pokojů, na chaty, chalupy apod. Antikvární doprodej sběratelsky velmi ceněného tisku, na němž je ve velkém zvětšení veselý příběh i s Bratrstvem kočičí pracky RYCHLÉ ŠÍPY NA KOLEČKOVÝCH BRUSLÍCH. Vzhledem k nárokům spojeným se zasíláním tohoto formátu posíláme na dobírku pouze od počtu 10 ks, á 15 Kč/ks. Při odběru od 20 ks cena 10 Kč/ks a další možné slevy při vyšším odběru. K dobírce se připočítává poštovné a balné ve výši 120 Kč.

Objednat

 
       

 

 NABÍDKA UKONČENA SAMOLEPKY s kresbami Zdeňka Buriana
Aršíky vždy s devíti samolepkami. Na první je zobrazen chlapec s koněm, na druhé lovec. Vhodné pro dětské organizace jako ceny do soutěží, pro oddíly, kluby apod. Aršík s devíti samolepkami JEN 5 Kč. Posíláme pouze od 10 aršíků výše, menší objednávky nepřijímáme. Při odběru od 20 aršíků SLEVA na 4 Kč/aršík. Při odběru 40 aršíků SLEVA 3,50 Kč/aršík. Při odběru nad 50 aršíků SLEVA 3 Kč/aršík. Vzhledem k nízkým cenám a slevám se k dobírce připočítává poštovné a balné ve výši 90 Kč.

Objednat